» Poradna » Notebooky

Nastevení Napájení baterie

Zdravím mám NTB a dozvěděl jsem se, že ve Win 7 je funkce která zapne napájení NTB pokud kapacita baterie klesne třeba o 40%. Hledal jsem to v možnostech napájení ale nenašel. Prosím o radu. Díky

Odpovědi na otázku

Zkus to napsat tak, aby to dávalo nějaký smysl. Jaké napájení to má zapnout? Jakože se ti strčí adapter sám do zásuvky nebo jak?

Ne protože když je NTB pořád na proudu tak to níči baterku. Takže aby se ten NTB nabil uplně a ikdyž ho nechám na drátu tak aby se vybyl třeba o 40% a pak až se začal nabíjet.

Nesmyslná pověra, nech to být a nestarej se...Mimochodem "... aby se vybyl ..",to je perla.

Jo trošku jsem zaperlil.

Meleš blbosti.

Tak pokud by se baterie stále dokola vybíjela a zase nabíjela podle tvých představ tak to by tedy hodně brzy odešla!Počítám tak po 1/2 roce max.

Když je NB pořád na proudu, tak to ničí baterku... A tenhle naprostý nesmysl ti natroubil kdo? Protože pravdou je přesný opak, od té doby co se používají Li baterie.

tiez som sa ho chcel spytat, ci ma tento nezmysel z vlastnej hlavy alebo cudzej, ale napisal si skor. Bude dost naivny, ked sa necha ovlivnit takymto amaterizmom, bez toho aby si to overil.

Tak toto bych tipoval za "nejblbější příspěvek včerejšího dne"

Zdarec,asi má tazatel na mysly možnost pro maximální životnost baterie.Ve Win7 to na 99% není,ale mám Win 8.1,a v "Energy Management" mám dvě možnosti u baterie.První je "Maximální výdrž baterie" ,a druhá možnost je "Optimální životnost baterie" .U tý první možnosti je baterie nabitá na 100%,u druhé možnosti je nabitá na 60% ,a víc se už nenabijí...

Tou ,,optimální životností" je myšleno optimální pro prodejce, kdy baterie odejde max. do měsíce po skončení záruky a zákazník - jouda, který si NB takto nastaví, musí koupit novou.

Li AKU není dobré skladovat úplně nabité. Po konci letecké sezóny je nechám nabít asi na těch 60 %. Nabíječka (http://www.pelikandaniel.com/) má na to samostatnou volbu. Hodně se dozvíte na modelářských fórech - www.rcmania.cz apod. Takže je potřeba se zařídit podle toho, jak je notebook používán (aku/síť).

no ty si pekni pelikan,za taku pičovinu tolke prachyak maš možnost prezri si časopis A-Radio a pochopiš toho viac ako 60% mytov tu širiacich

Napiš to na foru rcmaia.cz! Já se o své akupacky takto starám a fungují už několik let. Ale je pravda, že jenom v zapojení 3S; a "tahám" z 1,3 Ah akupacku "jenom" +/- 30 A. Ale jsou jiní borci, kteří používají třeba 10S4P apod. (to už trochu leze do peněž). Ale každý máme jiné zkušenosti. Hlavně, že jsme se životností a výkonem používaných "baterek" spokojeni.

vieš o tom prtnotbukovy članok a ten modelarsky su dve absolutne rozdielne veci(ich zloženie,stavba...)

Wow - "tazatel ma na mysly" to jsou tady perly.....

Není to moje vlákno, ale také bych chtěl vědět, jestli jde nějak nastavit, aby se baterie nenabíjela při každém poklesu kapacity ale až od určité hranice třeba 60%, jinak se brzy opotřebuje aneb vyčerpá.

Kupodivu můj starý NTB ASUS F5E který mám od roku 2006 a je denně připojen 24 hodin k síti, jsem jen tak namátkou zkusil jak dlouho - a hlavně zda vůbec - vydrží na baterii. Světe div se - je to asi rarita - ale vydržel při běžném "surfování" na internetu na stále první baterii co tam je - 1 hodinu a 20 minut..... To bylo asi tím, že jsem jí nenechával pravidelně vybíjen na 60% a nechtěl jsem aby se tak debilně vybíjela a nabíjela...

Ty sice jako reaguješ na mě, ale nedozvídám se nic co bych potřeboval znát.Nabíjení mi zapinalo při každém snížení kapacity (i o - 2 % jak ukazovalo nabití po zatížení při např aktualizacích, defregmentaci a cone vím eště). Baterie byla za 2 roky odepsaná, tak na 3 minuty, až jednou klesla pod kritickou mez a jsem bez. Reaguju se zpožděním, jako naschvál byl výpadek proudu a tak nejen čekání, ale i start s F8.

Pro ostatní.Jo a mínusují blbci, protože to byl dotaz a ne odpověď, kde by to bylo případně na místě. Už jsem si toho všiml bezpočtukrát, když se někdo v průběhu na něco dovolil zeptat.

Trvale, (24 hodin denně, 7 dní v týdnu) dobíjená baterie vydrží, pokud to není výrobní zmetek, bez ztráty kapacity i pět let, (ověřeno u celkem pěti NB různých typů).

Takže v celku vidím, že bud to nastavit nejde, nebo není známa odpověd. To je chození kolem bunkru, podlézajíc střílnu

Buď rád, že to nejde. Aspoň ti baterka vydrží mnohem, mnohem déle, tedy pokud ji nebudeš cyklovat, nebo zkoušet naformovat, jak se tu také objevilo. Prostě nic neřeš,NB nech připojený trvale do sítě a to i tehdy, když s ním nepracuješ a můžeš být naprosto v klidu.

Tedy nejde. Podle různého povídání zde na poradně z dřív, jsem se necíleně nic k tomu nedozvědělDo pátým rokem starého ntb už jaksi kupovat novou za 2 480 kč by byl přežitek. V novém bude nová, doufám.

Asi trošku odbočím od tématu ale pokud chceš mít baterii co nejdéle vydrží tak tu baterku 3x úplně vybít a to samé 3x nabít

No to je totální nesmysl, nabít ano ale totálně vybít je blbost na 2. To platilo v dobách formátování baterií NiMh a né u dnešních LiOn, nebo LiPol baterií !!!!!!!!!!!

este ze bateria v notebooku ma riadiacu elektroniku, ktora ju ochrani pred takymi uzivatelmi ako si ty. Cize bateriu ti nedovoli vybit pod kryticku hodnotu.Toto co tu siris: "baterku 3x úplně vybít a to samé 3x nabít" je postup pre samostatne clanky typu ni-cd.

Tvůj dotaz - reakce... Palo 89.177.242.--- | 28. 2. 2014 11:51Není to moje vlákno, ale také bych chtěl vědět, jestli jde nějak nastavit, aby se baterie nenabíjela při každém poklesu kapacity ale až od určité hranice třeba 60%, jinak se brzy opotřebuje aneb vyčerpá. No a vo tom to je..... proč by se nemohla baterie nabíjet od poklesu pod 2%? Ono když se totiž nabíjí od těch třeba 60% poklesu kapacity, tak to počítá jako jeden nabíjecí cyklus!!! Nevím jestli je ta hodnota přesně 60% ale prostě je to tak, při úbytku kapacity 2% si baterie "myslí" (teď to myslím obrazně ale tak by se to popřípadě dalo popsat), že je jen udržována o přirozený úbytek při samovybíjení. Ono mi to prostě nehlásí že se to dobíjí, ale že to jede na síť.....

Krakonoši, mě se vždy rozsvítila kontrolka nabíjení pak zhasla. To byla dobitá na 100% což mi ukázalo po najetí kurzorem myši na ikonu baterie na panelu. při nabíjení jsem mohl tamtéž kontrovat stav nabití. (ten co mají někteří vlevo, vpravo, dole či nahoře, dle toho kde jej chtějí mít - aby mě někdo neopravoval, třeba že jde o hlavní panel)

Omluva Krakonošovi - patří nicku Já.aneb znavený poradnu opusť stejně jako volant.

To je v pořádku. Baterie si dolízla to, co ztratila samovybíjením plus určitou minimální spotřebou i vypnutého NB, takže se nabila na 100%. Co je na tom divného, nebo nenormálního?

To není rarita, ale naprosto normální stav, odpovídající tomu, že nebyla cyklicky nabíjena a vybíjena, takže se ,,neopotřebovávala". Jenže spousta dementů tento jednoduchý fakt nedokáže pochopit.

I kdyby to šlo, tak to nikdy nedělej! Cyklováním se Li baterie velmi rychle ničí. Naopak, pokud chceš, aby vydržela co nejdéle, snaž se ji udržovat trvale plně nabitou.

Tak tohle bych raději nedělal. Li baterie jsou dost lechtivé a pokud se jim něco nelíbí, rády vybuchují. I když oceňuji odvahu a tvůrčí přístup.

pekny clanok. Len som si tak povzdychol, ze taketo kutilstvo moze robit niekto, kto ma bateriu stylu "obryňa" - teda nic do ultrabooku.