» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nastaviť "hardinfo 0.5.1"

Ahojte Linuxáci. Používam Lubuntu 14.04.5 LTS 32-bit. Aplikácia HardInfo 0.5.1, ktorú som používal niekoľko rokov, dokázala zobraziť takéto údaje o batérii v laptope a netbooku:State : charged (load: 0 mA)Capacity : 4221 mAh / 4400 mAh (95,93%)Battery Technology : rechargeable (LiON)Model Number : F50IXXSerial Number : 00001Toto však fungovalo len do verzie linuxového jadra 3.13.0-88.Pri vyššej verzii jadra (bez ohľadu na to, či je to 32-bitový alebo 64-bitový OS) už len vypisuje: "No batteries found on this system". Pri spustení Linuxu s jadrom 3.13.0-88 to znovu fungovalo. Pokúšal som sa nájsť nejaký konfiguračný súbor, aby som zobrazovanie tých údajov o batérii mal aj pri vyššej verzii jadra, ale nepochodil som.Vie niekto ako by sa to dalo nastaviť? Prípadne - existuje aplikácia, ktorá by mi dokázala nejakým spôsobom (najlepšie by bolo na paneli) zobrazovať tie údaje o batérii (nestačí mi len kapacita, chcem vedieť aj nabíjací a vybíjací prúd)?

Odpovědi na otázku

... nakoniec je to vyriešené po nainštalovaní acpitool - všetky tie informácie o batérii sa zobrazia zadaním "acpitool -B".