» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení zabezpečení Totolink N300RT

Dobrý den,mám router TOTOLINK N300RT. Potřebuji jej nastavit tak, aby nebylo možné provádět „lokální odposlouchávání“, blokování rychlosti dalších uživatelů v síti či napadení souborového systému např. Windows nebo to alespoň bylo složité provést. Samotné notebooky nastavím na veřejnou síť a stáhnu nějaký firewall. Zde jsou fotografie nastavení, které mi připadají důležité:- https://ctrlv.cz/U4L5- https://ctrlv.cz/vx3x- https://ctrlv.cz/jR0QJe zde nějaké řešení? Jaké možnosti bych měl nechat aktivní? Děkuji za odpověď,kajicek94

Odpovědi na otázku

Čo prosím ťa podľa teba znamená „lokální odposlouchávání“?To akože aby sa ti nikto nedostal do routra a na ňom nespustil „lokální odposlouchávání“?

Že by osoba, které jsem dal do routeru přístup sledovala jaké webové stránky procházím

Osoba která má heslo, může sledovat síťový provoz. Ne, nijak tomu nelze zabránit. Ovšem na druhou stranu, ten "odposlech" není úplně triviální, ten člověk by musel mít nějaké znalosti.

To jsem nevěděl, že není možné alespoň částečně zabezpečit zařízení vůči napadení/sledování na lokání síti. Router podporuje "Multiple AP" - nemáte s tím zkušenost? Jestli jsou stejně všechny sítě propojeny nebo jsou nezávislé? Že bych hostům vytvořil SSID jenom pro ně. Děkuji

Ano, pokud by hosté měli vlastní SSID a heslo, tak to je řešení.

To bude asi rovnaké ako keď dáš osobe prístup do svojho účtu v banke a budeš chcieť aby nemohla sledovať koľko tam máš financ.

To jsem nevěděl, děkuji za odpověď.

Nemáš zač. Aj nabudúce...Ak má niekto heslo, tak sledovať môže jednoducho zo svojho počítača aj 50m od routra za 5-timi stenami a je jedno ako ten router nastavíš.