» Poradna » Počítačové sítě

Nastaveni wifi - stabilita -Fragmentace, RTS atd

Zdravim. Potreboval bych poradit jak nastavit wifi pripojeni (2,4 GHz pasmo) tak, aby bylo co mozna nejstabilnejsi. Tzn nastaveni:
1. Uroven Fragmentace (256-2346)
2. Uroven RTS (0-2347)
3. Interval Beacon packetu (20-1024 ms)
4. ACK limit (0-255)
5. DTIM period (1-255)

A nakolik Vysilaci vykon(0-20 dBmW) a vstupni zesileni (9-14 dBmW)

Proste nastavit to tak, aby ping byl porad stabilni a pokud mozno dochazelo k co nejmensimu zaruseni signalu (na rychlosti zase tak nezalezi)

Veskere toto nastaveni se nachazi v bezd. routeru Straightcore WRT 312

Predem dekuji za odpovedi.

Odpovědi na otázku

Body 1. az 4. sa nastavuju pri viacerych sucastne pracujucich klientoch a vetsinou az vtedy ak su problemy s priepustnostou alebo castym odpojovanim a pripojovanim na AP.
Bod 5. sa nastavuje ak ma client nastavenu funkciu hibernacie/setrenie energie.
Vys.vykon sa nastavuje podla potrieb prenosovej rychlosti, odozvy a vzdialenosti klienta od AP
Vst.zosilenie alebo skor zoslabenie sa nastavuje pri vetsom pocte AP alebo klientov pracujucich na blizkych kanaloch.

Predevsim vypnete g a v ramci b nastavte nizkou linkovou rychlost. To ma na stabilitu zasadni vliv.

test oživení