» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení WI-FI routeru pro příjem internetu

Zdravím vás,už 2 dny se trápím s nastavením routeru TP-link WR841N.V rodiném domě je v prvním patře modem s wifi signálem, ke kterému se připojí notebooky, mobily ap. Do přízemí jsem tchánovi dal klasické PC s výše zmíněným routrem. A potřebuji nastavit onen router, aby přes modem z 1.patra chytal internet.Moc návodů se mi nepodařilo najít, jen že se má DHCP na tp-linku vypnout. Router se restartuje. Pak v položce Wireless Setting zapnout WDS Bridging. Vybrat síť, ke které se chci připojit. Zadám heslo, vše uložím. Na routeru dám tlačítko On/Off pro restart (jinak to nefunguje) a po najetí routeru internet funguje. Do nastavení routeru se už ale nedostanu.Internet funguje jen na chvíli nebo do vypnutí routeru ze zásuvky. Pak Win 7 ukáže router jako veřejnou síť a nedá se změnit, ani nic nastavit. Pomůže hardware reset routeru a znovu vše nastavit.Nevíte kde dělám chybu?Odkaz na manuál (pouze EN):http://static.tp-link.com/resources/document/TL-WR8... stránka 35/36Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Nie je tam rezim Client bridge?

Není. Jen to WDS bridge.

Podařilo se mi najít aspoň toto:http://cz.tp-link.com/article/U nastavení routeru v přízemí jsem změnil v oproti výše uvedeném dotazu IP LAN adresu na 192.168.1.2 (tu dvojku). Funguje i po vypnutí zásuvky. Aspoň prozatím.Mám ale nový dotaz, protože v tuto chvíli jede pouze wifi modem v 1. patře a tento router v přízemí.Až se připojí k modemu např. telefon, notebook, prostě více wifi zařízení, a pak tento router nebude to dělat zase neplechu?Nemám IP routeru změnit např. na 192.168.1.9? Bude to fungovat?Potřebuju aby to fungovalo na 100%, protože tam nebydlím a jezdit tam několikrát, kvůli takové "hlouposti" je obtížné.Díky.

Pokud tam nebydlíš a potřebuješ, aby to na 100% fungovalo, tak je jediné řešení - natáhnout mezi přízemím a prvním patrem kabel.

Uplne presne. Vzdy kde som sa nechal prehovorit na riesenie bez kabla, tak vzdy to ludom padalo, rychlost bola desatinna, castokrad ping na primarny router cca 1000ms+

A máš tam dost silný signál? Co kdybys třeba jen nacpal do tchánova PC nějakou USB WiFi kartu s anténou?

Signál je perfektní, aspoň teda s tímto routrem. Po dvou dnech nervů jsem taky začínal přemýšlet nad PCI kartou s wi-fi. Ale přišlo mi, že router má podstatně "lepší hardware" na chytání signálu.Kabel je samo nejlepší řešení, ale z patra do patra je to psycho. To bohužel nejde.Ve středu budu teprve zkoušet, zda-li půjde signál vést přes elektřinu Je to ale 50 na 50.Když to tak shrnu všechny ty příspěvky tady, předpokládám, že problém v tom všem je IP adresa?Musím něco na tom wifi modemu v tom 1.patře štelovat?

192.168.1.2, alebo 192.168.1.9 mozes nastavit len v tom pripade ak DHCP server nebude tieto adresy pridelovat. DHCP server treba nastavit tak, aby prideloval adresy z rozsahu (napriklad) od 192.168.1.20 az 192.168.1.254Toto zabrani problemom s koliziou IP adries. Samozrejme kedze je to wifi, tak problemy mozu byt so signalom, ale tomu zabranis len velmi tazko.

Chápu dobře, že IP adresa 192.168.1.9 bude fungovat i když bude mimo rozsah, který jsi uvedl (20-254)?Díky.