» Poradna » Web a internet

Nastavení výchozího prohlížeče

Po instalaci nové Opery nemohu docílit toho, aby zůstal IE výchozím prohlížečem a Opera stále tvrdošíjně otevírá DVD Chipu, což se mi nelíbí.Jak to odstranit? Díky za každý tip. M. Poul

Odpovědi na otázku

V nastavení vychzich to udělej.

Samé chytré odpovědi. Díky

Ano, to je ale způsobeno spouštěcím souborem přímo na tom DVD, že kterého se volá iexplore.exe.

... tak do vyhledávacího pole Win10 napiš "Výchozí aplikace" a otevře se ti toto: https://ctrlv.cz/KeUu , kde si IE11 nastavíš ...

To fakt nepomůže, pokud někdo máte k dispozici Chip DVD, tak se na něj podívejte. Já teď nejsem u PC takže budu vařit trochu z vody, ale pokud si pamatuji, tak se po vložení DVD objeví spouštěcí menu. Uprostřed je volba Spustit Chip DVD a na ní je navázán bát soubor, který volá IE a v něm otevírá indexovou stránku, něco jako index.html. Takže je úplně jedno, jaký prohlížeč je nastaven jako výchozí. Samozřejmě, pokud se nespustí to DVD výše popsaným způsobem, ale použije se průzkumnik souborů (resp. jakýkoliv filemanager a v něm se dvojklikem spustí přímo ten HTML soubor, tak se použije nastavený výchozí prohlížeč.

Samozřejmě má být bat soubor... bát je nepovedená automatická oprava sorry.

... tak to ANO.... ale přečti si znova dotaz. Jemu se prý spouští Opera a chce nastavit na IE. A nebo to sám špatně napsal ...

Aha, to jsem si ani nevšiml, dík za upozornění, ale jsem přesvědčen, že je to myšleno jinak, než to napsal

... tak sry ... myslel jsem, že máš Win10 a ne ještě /už brzy nepodporované/ Win7...... ty mají "staré" panely a musíš si to najít /ve Win10 je to trochu jinak/ ...