Nastavení větší množství sdílené paměti GK v biosu?

Chtěl bych zvýšit grafické možnosti a tudíž nastavit větší množství sdílené paměti mé graf. karty někde v biosu , ale kde ,tot otázka..Graf. karta je integrovaná ( deska asus CUW-RM s chipsetem intel 810) a sdílí  pamět mám dojem,že 4MB z operační paměti.Tuto sdílenou pamět bych chtěl rozšířit co nejvíce 8MB na kolik to de nejvíc to nevim. Uvažoval jsem i o koupi graf. akcelerátoru voodoo 1,2,   pro zvýšení graf. výkonu  (AGP slot tam není) do PCI slotu,ale je otázka, jestli to bude fungovat i s integrovaným graf. čipem .Měnit motherboard se mě nechce.Tak jestli s tím má někdo zkušenosti napište.

Odpovědi na otázku

Co si predstavujes pod pojmem "zvysit graficke moznosti" ? Jestli si to dobre pamatuju, tak nastavit vyssi velikost nelze, protoze se nejedna o pamet sdilenou, ale integrovanou.Pokud jde o vykon, tak by to stejne nepomohlo a jedine, co by to prineslo je zvyseni barevne hloubky pro jednotliva 2D rozliseni.Pokud chces zvysit vykon ve 3D, tak bych zkusil sehnat Voodoo2, ale zazrak se od toho na dnesni dobu cekat uz take neda.Chapu, ze nechces menit desku, ale ja osobne bych radeji zacal setrit na jinou.

Ten grafickej čip nemá žádnou pamět jak ostatní karty, který maj třeba 4MB 16MB atd.Ten čip tuto pamět prostě sdílí s operační pamětí a tudíš jí tuto pamět krade ubírá jí těch 4MB nebo kolik.A bylo mě řečeno,že tato pamět se dá nastavit někde v biosu na vyšší hodnoty.Mám 256MB SDRAM tam mě to zas tak nevadí.takže mám na rozdávání.Jestli to tak není mě opravte.

Jo ja to spatne napsal. On ji sice sdili, ale ma napevno nastaveno 4MB.

Prejdi si vsetky zlozky v BIOSe dosky, niekde by mala byt polozka Shared AGP (graphics) memory, prip nieco podobne, gde nastavujes hodnotu v MB. Jedine co este sa nastavuje v MB je AGP Aperture size... takze sa nemozes pomylit. Ale ja by som odporucal kupi kartu Voodoo3 (urcite nie v ziadnom pripade Voodoo1 ani Voodoo2, tie ti uz vykon urcite nezvysia) a vypnut povodnu i810 v BIOSe. Alebo by sa mala vypnut sama, ak nastavis detekciu grafickej karty na PCI. Voodoo3 2000 PCI 16MB sa da na inzerat kupit uplne lacno.... a nataktovat na clock Voodoo3 3000...Ani Voodoo4 nemá zlú cenu, len kde ho zohnat... cena v obchode je skoro ako cena Voodoo3, akurat podporuje 32bit farby...P.S.: s tou velkostou RAM sa zas tolko nerozdavaj  tej nie je nikdy dost....

Pokud se nepletu (je to uz nejakej ten patek), tak ta deska tam ma jen jednu volbu a to Graphics Window Size, coz je jen jinak pojmenovana  AGP Aperture Size.