Nastavení veřejné sdílené složky pouze pro čtení na NAS WD

Zdravím,mám od Western Digital v provozu dva různé NASy a řeším u nich nastavení sdílených složek, které se mi zatím nepodařilo přes WD administraci nastavit.Potřebuji mít možnost nastavit nějakou složku jako veřejnou (pro přístup bez loginu) a zároveň potřebuji, aby uživatele k této složce měli přístup jen ke čtení. Tedy, aby se dostal ke sdílené složce prakticky kdokoliv, mohl z ní číst, ale nemohl by zapisovat a mazat.Takto mi to dává smysl např. pro použití při více (20+) uživatelích, kdy nechci dělat každému zvlášť login a zároveň je ve sdílené složce nějaká aplikace, kterou potřebují spustit. A zároveň nechci, aby některý z userů cokoliv v té složce mazal atd...Defaultně se v administraci WD automaticky nastaví u veřejné složky právo pro čtení i zápis pro všechny usery.Děkuji

Odpovědi na otázku

Ak to ma sambu a je pristupny samba konfigurak, tak by sa s tym hadam aj daco dalo urobit. V inom pripade to bude chciet presny typ toho WD, ale ked hovoris, ze to mas preskumane do najmensich podrobnosti a nic tam nevidis, cim by sa to dalo, tak neviem, neviem.