» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení UPS pro WD My Cloud

Dobrý den, koupil jsem si záložní zdroj UPS. A doma mám NAS úložiště od WD. A chci nastavit, aby se NASKA sama vypla, když by vypadl proud a jela na UPS. Třeba až poklesne baterie v UPS na 50%, tak aby se Nas vypla. Vím, že je to v nastavení UPS. Ale chce to IP adresu toho UPS. Jak jí zjistím?Díky, Jakub

Odpovědi na otázku

Začni modelem UPS a jestli je připojená do LAN sítě. Podívej se do návodu jaké možnosti datového připojení nabízí a pak do návodu NASu, jestli umí co UPS nabízí a bude spolupracovat...IP adresa zařízení může být statická a najdeš ji v dokumentaci, nebo dynamická a v LAN síti ji zjistíš z seznamu pronájmů DHCP a z ARP tabulky na routeru, pokud pošleš ping na broadcast tak i v ARP tabulce počítače. Můžeš taky skusi skenovací software který se pokusí o spojení na všechny nastavené porty a IP v zadaném rozsahu.

Ok díky. Jak zjistím zařízení v šíťi, tak vím. UPS má pouze rozhraní USB. Tak UPS zapojit to Nasky?

Podívej se do návodu, jestli NAS umí komunikovat s UPSkou po USB, nebo máš smůlu dokud jedno ze zařízení nevyměníš.

Tady je to, co mi pise napoveda. https://ctrlv.cz/EUAl

Ten text sice překládal automat, ale při troše snahy bys ho měl pochopit a podle zbytku postupu co na screenshotu není vidět nastavit co potřebuješ.Nečekej, že to za tebe udělá někdo jiný.

A není to zbytečné? Ten NAS (v jednodiskovém provedení) žere asi 4 W v idle a 10 W v zátěži, takže ta UPSka ho uživí mnoho hodin.A další poznatek je, že mu to vypínání natvrdo nevadí. Mám dva, z toho jeden víc jak 4 roky. Výpadků elektřiny je několik do měsíce a nikdy žádný problém nenastal.