Nastavení tisku

Dobrý den všem,Chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak nastavit tiskárna, abych mohl tisknout jen na určité místo. Například mám a4 způlky už vytištěnou a pak chci k tomu dodat ještě jeden papír, který oscanuji a chtěl bych ho dát pod vytištěnou část. Velikostně by se to vešlo. Děkuji za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

Ano, lze - pokud si to tak naprogramuješ.Pokud programovat neumíš, nejjednodušší bude sken vložit ve Wordu do prázdné stránky od požadovaného místa a vytisknout celou stránku.

A kde se to programuje? Nějakou zkušenost v tom mám, ale nevím kde

V tom programovacím jazyce, který umíš (Céčko, VB, Python, ...). V podstatě si napíšeš vlastní program s požadovanými nastaveními tisku.

podle mne nejjednodušší bude, když na skenu velikosti A4 ořízneš a případně posuneš to, co chceš tisknout a na zbytku necháš bílou barvu. Při tisku na z poloviny potištěný papír se natiskne jen ten skenovaný obsah, bílá se netiskne. Ale musíš ten papír správně nacpat do tiskárny

Také občas "dotiskuji" prázdné části stránek.Jde to úplně jednoduše bez zásahů do nastavení tiskárny a nějakých zvláštních programů.V jakémkoliv textovém editoru si posunu text na stránce na to místo, kde ho chci vytisknout. V případě skenování (kopírování textu) vložím text na sklo skeneru do toho místa, kde chci aby na vytištěné stránce byl. Pokud skenuji něco, co nechci skopírovat, tak skenovaný list přeložím (nebo podložím bílým papírem) tak, aby se okopírovalo jen to, co chci.