» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení tiskárny pro dva počítače ?

Dobrý den Mám dvě wifiny 1: ASUS RT-N56U a 2:Tenda w268r.Internet mi jde do první a z té to vede do počítače který má v usb zapojenou tiskárnu (Epson Stylus Photo PX650) která je sdílená v síti a dalším kabelem vede do druhé wifiny která je spojena s druhým počítačem.Jde o to že potřebuji nainstalovat tiskárnu i na druhém pc, když odpojím druhou wifi tak pouze zadám heslo domácí skupiny a funguje to bez problému ale jakmile jí připojím tak mi to vytvoří jakoby moji (další) domácí skupinu a tam od tý mě to odpojí tak se chci zeptat jestli není nějaké špatné nastavení v nastavení wifi popřípadně jiné chyby ?

Odpovědi na otázku

U té druhé wifiny vede kabel do WAN, nebo do LAN?

Ten druhý router zapoj jako AP (nepoužívej WAN), tj. z LAN portu do prvního routeru a vypni na něm DHCP.

Přesně tak, ten popis působí, že tam máš dva routery a tedy nejspíš i dva překlady adres, dva rozsahy, dvě DHCP.... To je zdroj všelijakých obtíží, v jednom směru to na sebe vidí, v opačném ne atd... Udělej to co nejjednodušeji, to je vždycky hlavní zásada. Vyber jeden router, který bude překládat, vydávat adresy a všechno ostatní, z toho druhého udělej jenom "hloupé" AP, které jen a pouze nahradí kabel. V praxi by se tedy ten druhý router měl přepnout do režimu AP, případně jak píše kolega výše, na něm vypnout DHCP a připojit do LAN portu, aby fungoval jen jako switch a AP. Všechny počítače by měly být v jednom adresním rozsahu, vzájemně na sebe vidět a pak by neměl být problém se sdílením čehokoliv.Mimochodem, ta "domácí skupina" se mi vůbec nelíbí, to raději vždycky vypínám a sdílím prostředky normálně.