» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení Time Machine nevidí NAS v jiné místní síti

Na NASu mám nastavenou složku pro Time Machine (TM) a jsem k ní z MacBooku připojený přes IP adresu vnitřní sítě. Ale když chci v systémových nastavení zapnout službu TM, mám na výběr pouze Other AirPort Time Capsule a po otevření se spustí AirPort Utility, kde vidím jen wi-fi síť na 192.168.147.xx na které NAS není a nemůžu nic zadávat ručně.Wi-fi router nemá RJ45 port pro další zařízení, tak je NAS píchnutý do routeru poskytovatele připojení, kde je vnitřní síť 192.168.1.xx. V ní je i wi-fi router.Na NAS se přes wi-fi bez problému dostanu zadáním IP adresy, ale nedokážu přinutit nastavení TM, aby ho vidělo. Nikde tam nevidím nic, co by se dalo nastavovat ručně.Když se píchnu kabelem do routeru poskytovatele, tak v nastavení TM disk k dispozici mám, tam chyba není.Poraďte prosím, co kde nastavit, aby byl disk vyditelný pro TM z wi-fi.Na wi-fi routeru mám k dispozici port forwarding. Také ho můžu přepnout do bridge módu, ale pokud by to šlo jinak, byl bych raději.

Odpovědi na otázku

Ja Apple nepouzivam, ale zrejme TM pocita s tim, ze cilovy NAS bude ve stejne siti. Ostatne pripojit NAS s daty do routeru poskytovatele je celkem "zajimave" reseni. Stejne tak pristupovat k vlastnimu NASu pres WAN rozhrani vlastniho routeru.Idealnim resenim by bylo vyresit svuj WiFi router tak, aby se NAS dal pripojit do nej. Mozna bude potreba vymena, mozna ti staci nejaky levny switch. Tezko rict, protoze jsi nenapsal vic detailu o tom WiFi routeru.

To jsou ty nedavno resene, nicemu preci nevadici dva preklady adres za sebou. Pokud mas moznost administrace i routeru poskytovatele, ponech NAS zapojeny tam a druhy "wifi router" nastav do bridge, tak aby tvoril spolu s prvnim zarizenim jednu sit, je to zde v poradne i na internetu popsano mnohokrat.

Ok, přepal jsem ho tedy do bridge. Přenastavím pár věcí a pojede i zbytek, není toho zas tak mnoho.Hledal jsem možnost zadat si adresu cíle TM ručně, ale nikde jsem nenašel jak na to. Podle odpovědi od prvního Jirky jsem hledal, zda je nutné, aby byl disk na místní síti a nenašel jsem k tomu tématu nic, tak jsem už nechtěl vymýšlet kolo.

Hlavni problem byl ze jsi tu lokalni sit mel zbytecne rozdelenou na dve samostatne site.