» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení statické IP v Ubuntu

Ahoj,tak jsem si nainstaloval linux ubuntu 10.10
V Linuxu nejsem vůbec nějak zběhlý a hned ze začátku jsem objevil jeden problém - od internet providera mám jasně danou statickou IP adresu. Takže jsem si najel na system,administration a network tools.Tam jsem dal eth1 a nakonfiguroval jsem jednotlivé parametry(IP,maska,DNS). Bohužel pořád mi nejde internet,co dělám špatně? na googlu jsem prošel kvantum článků,ale nic nového jsem tam nevyčetl....díky za každou radu

Odpovědi na otázku

Bránu jsi taky nastavil?

ano. mám to takto:

IP 192.168.151.110
MASKA 255.255.255.0
Brána 192.168.151.100
DNS 192.168.151.100

ale pořád to nejde. Na internet jsem se nepřipojil,ale vypadá to, že alespoň na chvíli počítač byl v síti,protože když jsem nastavil IP adresu shodnou s PC v druhém pokoji,tak mi ten pc s windowsama hlásil že počítač v síti koliduje kvůli IP

To DNS asi nee.

úplně smazat nebo změnit?

Zmenit. Ja treba musim zadavat 2 DNSky.

no pod windows zádávam pouze upřednostňovaný DNS server, kolonka alternativní DNS mám prázdný a vše funguje

Ale ty mas DNS stejnou hodnotu, jako branu.

tak proč to ale ve windows funguje? logicky když to jde v jednom systému tak by mělo i ve druhém

Akdyz DNS nevyplnis?

A proc tam mas eth1? Mel bys tam mit eth0.

když nevyplním,tak taky nejde....

To sis vazne nainstaloval hned ze startu anglicke prostredi?

nooo zvolil jsem češtinu,ale prostředí je anglické,ale i kdyby bylo česky.....S angličtinou nemám potíže

ok, cestina se asi stahne automaticky, kdyz funguje pri instalaci sit.

jjj,to se právě veškeré doplňky stáhnout z netu,ale bohužel bez netu.....

Nehore v panelu mas sitove pripojeni, dej na nej pravym -> Upravit spojeni
http://img87.imageshack.us/img87/3637/10715294.png...

Vyber si dratove, wifi....
http://img266.imageshack.us/img266/9168/99051959.png...

V IPv4 nastav na Manualne a naklep to tam
http://img207.imageshack.us/img207/3328/35249939.png...

Nahore v panelu dej ted levym a klikni na spojeni, aby se obnovilo
http://img180.imageshack.us/img180/8201/68335575.png...

Zaujalo mě to eth1.
Pokud máš opravdu dvě síťové karty, musíš to mít opravdu zastrčené do té správné, aby si nenastavoval eth1 a kabel měl v eth0, nebo obráceně.
A za druhé, pokud to máš opravdu dobře, tak doufám, že v té druhé nemáš stejné údaje (stejnou síť), to by ti opravdu nefungovalo.

Jinak ta DNS stejná jako brána nevadí. Je to někdy možné, pokud to tak má provider nastavené (nebo se používá lokální router). Já to mám zrovna tak. Také můžeš zkusit tyto DNS (ty fungují vždycky):
Ale tímto asi nebude.