» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení Skype v Linuxu

Dobrý den!

Můj známý je rád, že něco zvládne na PC (asi 70 let). PC je starý vrak, na kterém jde jen Linux. Někdo mu nainstaloval Skype (viděl jsem; jakási podivná verze, která s provedením pro Windows nemá moc společného). U něho jsem zprovoznil vzájemné spojení se svým notebookem, ale od příchodu domů jsme se zase oba viděli šedě.

Dnes jsme oba vyhodili své kontakty ze seznamu a dali znovu vyhledat a přidat. Já jsem mu poslal oznámení o přidání mezi kontakty, ale on neví, jak totéž poslat mně, takže on mě konečně vidí zeleně, já jeho stále šedého.

Může někdo poradit, co má v linuxovém Skypu udělat, abych ho neměl šedého s oznámením, že nemáme vyměněny kontaktní informace? Potřebuji to detailně, protože on tomu skutečně vůbec nerozumí, z počítače má strach a měl jsem co dělat, abych ho dotlačil ke Skypu, ať nevyhazuje zbytečně peníze za telefonování mobilem.

Děkuji přátelům Linuxákům.

Odpovědi na otázku

to je divné, řešil jsem tohle u prarodičů (tím myslím instalaci Skype v linuxu) a skype tam vypadá asi takhle:
http://4.bp.blogspot.com/_GUV08oRWf8U/R8qJ6i-B8GI/... ...

přičemž se oba bez problému vidíme. On tam má starý Pclinuxos.cz 2007-1, já se připojuju z Win, kámoš zkoušel notebook s Ubuntu a všichni 3 jsme se mohli bez problému vidět i si volat.

Takže bůhvíjakou verzi tam má....

Děkuju za odpověď, ale chyba je jinde. Známý má taky PCLinux, ale snad 2009 či co. Důležité je to, že jeho Skype má jiný vzhled i volby, než můj Windowsový Skype, takže já nejsem schopen mu poradit, co má dělat pro to, aby mně odeslal informaci, že si mně přidal mezi kontakty. To není informace, kterou může poslat jako text, ale informace jeho Skypu mému Skypu. Kdybych měl Linux, bylo by to jednoduché, protože i při jiných verzích by Skype vypadal přibližně stejně. Linuxový v. 2 proti Windowsovému v. 4 vypadá jako příbuzný na mizině. Tím nechci hanět; svůj účel splní, ale nastavení veškerá skoro žádná, takže nemám čeho se chytit, zvlášť, když jeho Skype nevidím.

hm, pokud má Pclinux 2009, tak já se zeptám kámoše, ten ho má taky a Skype tam má určitě, tak mi to kdyžtak ukáže a já sem pak hodím info.

Tak nakonec jsem zjistil, že má PCLinux2007, prý se všemi aktualizacemi.

Moc děkuju za snahu.

linuxová verze je řady 2 a je jiná, čemu se pánové divíte? problém musí být s P2P, proto zjisti na kterých portech skype visí a ty otevři. to snad pomůže

Děkuju za odpověď, ale jsi mimo.

On už mě vidí zeleného, já jeho stále šedého. Když mu přesto zavolám, vezme to, když je doma. Jde o to, že dokud mně nepovolí sdílet s ním jeho informace (já jsem mu to povolil, on neví, jak to povolit mně), tak ho budu vidět stále šedého, tedy nepřítomného, kdežto jemu se můj status zobrazuje správně..

1/ kliknout na modrou ikonku vlevo dole
2/ kliknout na Nastavení ( zkřížené kladivo a šroubovák)
3/ v menu, které se otevře postupně nastavit příslušné položky. (v Soukromí zakliknout: přijímat hovory(chat) od kohokoli)
kliknout na Použít
Kliknout na Zavřít.
Snad to pomůže.

Jestli Vašemu dotazu dobře rozumím, tak Vy jste přítele autorizoval (on Vás "vidí"), bohužel on neautorizoval Vás (jeho status nevidíte). Pošlete mu tedy novou žádost o autorizaci, tím by problém měl být vyřešen. Jak se žádost o autorizaci posílá z Windows verze sice netuším, ale nemělo by se to zřejmě příliš lišit od postupu, který používám já ve Skypu pro Linux, verze 2.0.0.72, viz screen:
http://tomasrosner.sweb.cz/foto/skype.png...
viz kontextová nabídka vyvolaná kliknutím pravým myšítkem.

Děkuji, jste jediný, kdo ochopil oč jde. Vaši odpověď jsem si ale musel dvakrát přečíst, abych se ujistil, že skutečně Vaše verze je Linuxová, protože vypadá jako moje Windowsová s tím rozdílem, že v mojí nabídce jsou jiná pojmenování a Požádat o autorizaci u mě chybí. Tato volba je u přidání vyhledaného kontaktu k existujícím kontaktům. Známý má ale nějakou jinou verzi Skypu než Vy (už podle vzhledu) a je rád, že je vůbec schopen klepnout na tlačítko telefonu a zavolat mně. Pokud bych mu přesně řekl, kam má klepnout myší, byl by to asi tak vrchol toho, co jsem schopem po něm chtít. Cokoli více (např. klepni pravým myšítkem a řekni mně, co tam vidíš) už odmítá, že on tomu nerozumí a to je na něj moc.

Dvakrát jsem mu řekl, ať si mě vymaže z kontaktů a dá znovu vyhledat a přidat, že udělám totéž, ať potvrdí žádost o autorizaci. Nic se nezměnilo.