» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení síťové tiskárny

Ahoj, jak nastavit tiskárnu Brother dcp-9020cdw přes Wi-Fi tak, abych ji viděl na všech počítačích připojených k síti přes kabel a na všech noteboocích připojených na síť pomocí Wi-Fi? Síť je sdílená pro uživatele Wi-Fi i pro ty, kteří jsou připojení přes kabel. Chci aby byla tiskárna sama jednotka sítě (nechci ji sdílet, protože mám i jeden počítač s windowsem XP a ostatní jsou již na win 10).Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Nejsme na wifi specialista, od toho tu jsou jiní.Ale což tak použít wifi v modu bridge, tu zapojit do stávající sítě kabelem a k ní pak přes wifi tu tiskárnu. Otázka několika stovek.

Připoj tiskárnu kabelem do LAN switche/routeru, nastav jí pevnou IP - v konfiguraci nebo na routeru/DHCP sevreru jako rezervaci podle MAC. Na IP adresu můžou tisknout všechny počítače v síti a je jedno jestli se k LAN připojí kabelem nebo na wifi. Když zůstane v tiskárně povolená wifi, půjde na ní tisknout i takto, jen se budeš muset odpojit od wifi routeru a připojit se k wifi tiskárny.

Nemám volný port.

Kup switch za 600,- , 2 kabely a kamsi ho zapoj před nějaký počítač. A ještě budeš mít další porty pro jindy.

Switch 10/100 koupíš za pár stovek Jestli máš NAS a stolní počítače s gigabitem tak kup switch 10/100/1000 a přepoj je na něj, zrychlí se vzájemný přenos dat.

Není jednodušší tu tiskárnu nechat připojenou jen přes kabel a ze všech WiFi zařízení používat jen adresu na kabelu? Takto to mám všude, kde jsou tiskárny, počítače přes kabel i notebooky přes WiFi a vše funguje (stačí jen správně nastavený přístup z WiFi na tiskárnu).

Bohužel nemám volný port..

Připojit tiskárnu přes Wi-Fi k Wi-Fi-routeru (pokud nemáš volný eth. port, ten byl samozřejmě lepší) a můžou tisknout všichni. IP adresu buď rezervaci v DHCP nebo statickou.