Nastavení sdílené paměti grafiky

Ahoj odborníci, chci se zeptat, zda jde nastavit / případně jak / velikost sdílené paměti pro grafiku? Mám desku Asus F2A55-M a k němu AMD A10 5800 s nainstalovanou 14Gb pamětí. Momentálně mi píše grafika 512 Mb. Jde nastavit aby si grafika vzala něco z těch 14Gb?

Odpovědi na otázku

Ak máš IGP, tak si z RAM berie. BTW, Gb znamená gigabit

Taky na to koukam... ma necele 2GB RAM, to uz je samo o sobe dost malo, a jeste se chce delit s grafikou...

Integrovaná grafika si sama zoberie toľko, koľko potrebuje z RAM do max. hodnoty, na akú je nastavená. T.z. Zdieľaná grafika do 2GB nepotrebuje veľa pre svoje základné zobrazovanie - preto ti berie len 512MB, ovšem, ak by potrebovalia viacej pamäte ja náročnejšie zobrazovanie, grafické výpočty, tak si zoberie i 2GB, je to variabilné, tieto nemajú presne nastavenú veľkosť, ako si zoberú z RAM.

mockrát děkuji za info, pane xXx ;)

Jestli tu GPU chcete zrychlit, pomuze dualchannel. A ten vam pri konfiguraci pameti, co mate, asi fungovat moc nebude. Mate hadam 1GB+3x128MB, takze dualchannel budete mit pri trose stesti na tech prvnich 256MB.