Nastaveni SATA HDD na ASUS P4P800 Deluxe

Mam tento problem: windows XP Pro mi po prihlaseni do systemu hlasi chybu s kanalu IDE (nebyl nalezen spravny ovaldac). Vyzkousel sem vsechny ovladace IAA a porad NiC. BIOS sem uz take zkousel rucnze nastavit, ale porad se mi objevuje tahle hlaska. Nevi te nekdo jak ji odstatnit ?V BIOSu je hdd detekovan spravne, jenom XP stim delaji problemy MB ASUS P4P800 Deluxe, SATA WD 200GBDiky za pomoc

Odpovědi na otázku

Tu desku znám a problémy jsem nezaznamenal.. (SP1/2)Normálně to není potřeba, ale na CD k desce je popis, jak nainstalovat ručně ovladač sata..Jinak ten disk funguje? (IDE se sATA stejně nesouvisí)

Tak momet ,mám pocit že tohle znám z MSI BX Mastera.Ta tvoje deska má dva řadiče. Intel v chipsetu ten má jako by 3 kanály EIDE 1,2 ; EIDE 2,3 a SATA 1,2 a to druhý na desce je VIA6410 řadič EIDE 133 RAID (funguje i bez RAID).Takže ze kušeností mne napadá, že pokud máš ten VIA6410 řadič RAID zaplej a není naněm zapojen žádný disk hlásí to chybu. Není to vlastně terminovaný (je to divný ale to by mělo bejt u SCSI a ne u ATA).Takže ten Via RAID řadič vypni jumperem na bordu nebo v BIOSu ,teďka nevim kde se to dělá. Případně pokud to nejde tak ho ve správci zařízení zakaž.