» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nastavení rozlišení pro určitou aplikaci

Zdravím,mam dotaz, mám notebook 14" a dělá to u některých aplikaci i u informací windowsu, či chci spustit jako správce atp, že pismena nebo celý text není ostrý.Pak tu mám starší hry, který neumožnují nastavení rozlyšení ve hře, a systém je sám spustí nějak... Strašně přiblížené, když spustím přes DPI, tak je obraz zase strašně mrnavý, jediný řešení který mě napadlo je, že bych musel změnit ccelý rozlišení displeje.. ale to kvuli jedné hře dělat nechci.Je nějaky program nebo vychytávka co umožnuje windows aby na určitou hru byla stanovená hranice rozlyšení?

Odpovědi na otázku

Asi bych nejdřív potřeboval vědět Kefalín čočky si predstavujetě ako "hranice rozlyšení".

Pravé tlačítko na spouštěcí soubor hry - Vlastnosti - nahoře přepni na záložku Kompatibilita a zde zafajfkuj možnost Zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI . To by mělo tvůj problém vyřešit pokud máš nastavené vyšší DPI ve Windows.

Ahoj,mě to dělá taky,ale přece nebudu u každé aplikace,nebo hry,upravovat kompabilitu,dělá to na win 10,na win 7 mi to nedělá.Musí se to přece dát nastavit pro každou aplikaci a hry stejně.poradíte?Děkuji.

Řekni mě jedinou hru, u které nejde v menu nastavit rozlišení ;)

Football Manager

¨NFS Underground 2 a ať dělám co dělám tak nic ;)

V mém případě hra Heroes of Might and Magic II nemá v nastavení změnu nastavení, tam jestli je to nějak rozhozené, tak mi asi nepomůže nastavení obrazovky v nastavení windowsu.

V mém případě hra Heroes of Might and Magic II nemá v nastavení změnu rozlišení, tam jestli je to nějak rozhozené, tak mi asi nepomůže nastavení obrazovky v nastavení windowsu.