» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení routeru

Zdravím, mám dotaz ohledně nastavení routeru (programu)Potřebuju nějak dosáhnout toho, aby mi router vysílal připojení z NordVPN a s upraveným SOCKS5 protokolem. Tudíž po připojení na tuto wifi by si zařízení myslelo, že se jedná o připojení z určité oblasti. Potřebuju na to připojit několik zařízení kvůli 3D tisku. Děkuji za každou radu ohledně nastavení routeru.

Odpovědi na otázku

Router má veškerou nebo nějak specifikovanou komunikaci automaticky posílat do NordVPN? V tom případě sháníš router s podporou OpenVPN-klienta. Viz dokumentace NordVPN, zejménahttps://support.nordvpn.com/Connectivity/Router/10872... NordVPN prodává přímo přeflashované upravené routery:https://www.flashrouters.com/vpn-types/nordvpna obecněji o problematice routerůhttps://support.nordvpn.com/Connectivity/Router/10474...

Takže chápu to tak, že nejsem schopný použít routr od TP-link a nastavit ho pro tyto potřeby? Je nutné mít určité modely. Děkuji za odpověď.

Pokud má spojení s VPN provádět automaticky router, potřebuješ takový, do kterého naflashuješ DD-WRT nebo jiný firmware s podporou OpenVPN. I některé TP-linky umožňují DD-WRT nahrát.OpenVPN-klienta samozřejmě nemusí vytvářet přímo router, ale třeba nějaký počítač v síti nebo třeba NAS-server, nebo nejspíš i Raspberry Pi. V takovém případě router musí podporovat VPN-pass-throuhg, ale to většina routerů podporuje.Poslední možnost je, že komunikovat v NordVPN budou přímo koncová zařízení, ale to asi v případě 3D-tiskáren bude problém, musel by do nich jít doinstalovat OpenVPN klient. Router opět musí podporovat VPN-pass-throuhg.

Deme.nti na zive.cz excelujou.Chcípněte hlady, na vaše PREMIUM se.re pes. Hlavně, že nejsou schopni aplikovat editaci komentů.💩♦️

Nechceš si skočit za svým psychiatrem, aby ti upravil medikaci?