» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení routeru - vychytávka

Dobry den, mam router Edimax  6204 WG ( htt p://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=18979&stiplname=edima x-wifi-broadband-router-1xwan-4xlan-1x-wifi-ap-11-54mb-s )Funguje v pohode, mam ho pripojeny pevne na PC a pomoci wifi na notebook. ROuter pridelil jak notebooku, tak i PC novou IP adresu... Ja bych ale potreboval, kdyby slo nejak nastavit aby se PC propojilo primo pres nej na internet (modem Kabelove TV) a ne aby mu router prideloval IP adresu... Jde to nejak nastavit? Router muze bezet v nekolika modech ale vubec tomu nerozumim, jsem rad ze jsem nastavil tu jednoduchou sit Diky moc za radyJiMi

Odpovědi na otázku

No jo, ale to potom nepotřebuješ router, ale obyčejný switch (hub). Router se používá právě proto, aby přidělil každému počítači IP-adresu vnitřní sítě, ale navenek aby vystupoval pod jednou adresou. Při použití switche by ti ale Karneval musel povolit připojení 2 počítačů (přidělení 2 IP adres) - jenže to by asi taky chtěl 2x platit... P.S.: vždyť Ti může být jedno, jakou adresu má tvé PC. Jaké máš problémy? (například Low-ID v emule nebo pasivní mód u torrentů ? To se dá řešit)

Ahoj, mám podobný problém. Nainstaloval jsem router WRT-311, v pohodě s ním běhá vnitřní síť. Objevil se ale problém: připojoval jsem se k servru, který vyžaduje pro určité funkce veřejnou IP adresu. A po nainstalování routeru mi právě toto přestalo fungovat.Nevím, kde je chyba a už bůbec ne, jak ji odstranit. Ten router má taky nějaký firewall, možná to způsobil on? Jsem pouhý uživatel, tak bych prosil pokud možno polopaticky :)Díky!

Já myslím, že v tom, že vyžaduje věřejnou IP adresu, problém není. Navenek se to připojení chová tak, jako že se připojuješ ze své veřejné IP.Spíš bude problém v nastavení port forwarding - server se snaží připojit na tvůj počítač přes nějaký port a samozřejmě to skončí na routeru. Musíš na routeru nastavit port forwarding - vybereš port, který chceš přesměrovat a na jaké !vnitřní! IP.

díky moc za radu! nejsem momentálně u toho compu, tak to vyzkouším až odpoledne. Neznáš náhodou ten konkrétní router WRT-311? http://www.wifishop.cz/files/produkty/wrt311/hom... totiž, kde a jak to tam nastavit. Jsem v této oblasti dost lama, počítač využívám dlouho a hodně, ale převážně jako uživatel.

Co se týče portforwardingu tak doporučuju stránky - www.portforward.com ... ... zde se vybere konkrétní router a aplikace které mají šlapat a dle průvodce na těch stránkách postupuješ k požadovanému nastavení routeru....

Ahoj, mám Wifi router Edimax 6024wg. Umíš nastavit porty TCP a UDP pro získání High ID v emule. Nemám vlastní veřejnou IP ale IP providera.
Prosím napiš na e-mail. Díky Adamek

Kolegové prosím o pomoc.I já si koupil router WRT-311, nahrál firmware 1.53 a běhá na Internet již 12 dnů bez poruchy a výpadků.Problém mám však s nastavením vnitřní sítě (LAN).Na něj jsou napojeny 3PC s dynam. přidělováním IP adres (DNS on).Nemohu však nastavit vnitřní síť tak, aby mohly 3PC sdílet data (adresář anebo disk).Systém WIN XP-Pro, firewall jen KPF 4.23, NOD32 na všech. Před zapojením na WRT311 počítače mezi sebou (jen 2 běhaly) pomocí křížového kabelu a integrovaných síť.karet.Teď když dám ping na ně tak odezva je 1ms,ale na adresář se nedostanu a připojít síťovou jednotku už vůbec ne.Napíše, že nemám adm. oprávnění, anebo že prac. skupina neexistuje.Firewall na WRT311 není zapnutý!Skouším vše možné a jsem z toho tumpachový.Díky moc za raduZdenek

Prosím o info - co je potřeba nastavit na routru aby poskytovatel nevidel kolik pc používám. Mám Zcomax 2204. Alespoň všeobecně , ja už si s tím nějak pohraju . dík

ISP neuvidi kolik mas zapojenych pc do toho switche na routru nebot jsi pripojeny k internetu pres vnejsi IP a na routru fuguje NAT ktery preklada adresy z vnejsi IP na vnitrni takze z venku je videt jen jedna adresa i MAC adresa a sice routru. Pokued nemas nic nastaveneho tak staci kdyz na routru vyplnis udaje co jsi dostal od poskytovatele jako Jmeno a heslo a pak staci nevypinat NAT a mit zaple DHCP coz pridely adresy v te vnitrni siti a samozrejme mit zaple dynamicke pridelovani adres na jednotlivich pocitacich.