Nastaveni routeru - chyba

Dobrý den,prosím Vás o radu, koupil jsem si nový router, po zapojení musím v prohlížeči vypsat statickou IP, ale po opsání mi vyskočí problém: "LAN IP a WAN IP by neměly být ve stejném segmentu". Zkoušel jsem přenastavit IP z 192.168.0.100 na 192.168.1.1 ručně změněním protokolu, ale po změnění, vypsání nové IP do prohlížeče se nenačte nastavení routeru.Mám tento typ - TENDA F303.Předem moc děkuji za každou odpověď. Klidně půjdu na skype pokud bude jednoduší to vysvětlit ústně.

Odpovědi na otázku

Aby ses (nyní) dostal do konfigurace routeru, musíš nastavit adresu (PC) zpátky do rozsahu původní IP. Nebo zkrátka resetuj router do tov. nastavení. Pak bude adresa konfigurace ta která je uvedena v manuálu.

... Zkoušel jsem přenastavit IP z 192.168.0.100 na 192.168.1.1... Tu změnu jsi provedl na LAN? Podle koncové .100 tipuju že to bylo na WAN a to je špatně. WAN adresu routeru určuje poskytovatel (je v jeho síti), ty si můžeš zvolit adresu LAN sítě.Jestli se na router dokážeš připojit, vrať WAN na získat z DHCP, jestli se připojit nedokážeš, zresetuj mu konfiguraci a připoj se. A hlavně změň třetí číslo v adrese LAN, pak začne fungovat.

A zde si naštuduj jak jednoše provést reset routeruhttps://www.hardreset99.com/routers/tenda/tenda-f303-... Poté:IP address: 192.168.0.1 Username: adminPassword: admin- Připoj do routeru kabel od poskytovatele internetu do portu WAN... poté připoj routeru další kabel do portu LAN a druhý konec do PC/nebo Notebooku - otevři prohlížeč chrome a zadej do adresního řádku: 192.168.0.1 - to je adresa routeru, neboli taky výchozí brána(default gateway), zadej uživatel: admin, heslo: admin *Většina routerů nepotřebuje žádné zvláštní nastavení - quick setup a jednoduchá klikačka + pojmenování sítě SSID + heslo... a k tomu nakonec změnit přihlašovací údaje do administrace routeru(admin/admin -> něco jiného)*Pokud se nelze do administrace routeru dostat(skrze ten prohlížeč a 192.168.0.1), lze jednoduše v PC nakonfigurovat ručně protokol IPv4 na: IP adresu například: 192.168.0.100 a masku podsítě: 255.255.0.0 Nic jiného není zapotřebí -> Poté musí přihlášení do routeru(po jeho resetu) zafungovat tím, že se do adresního řádku prohlížeče napíše správná adresa routeru: 192.168.0.1 a poté ono defaultní přihlášení: admin/admin. Po nastavení routeru je zapotřebí změnit nastavení v PC ten přenastavený protokol IPv4 -> na automatiku(přidělení IP z DHCP serveru).. nebo ručně -> vyplnit IP adresu z rozsahu adres DHCP, vyplnit masku podsítě: 255.255.255.0 a zvolit DNS třeba Google: 8.8.8.8, alternativní: 8.8.4.4 *V routeru lze přednastavit statickou IP adresu pro každé konkrétní zařízení v síti(PC, notebooky) dle MC adresy daného zařízení a přidělení konkrétní IP adresy z rozsahu DHCP serveru.. *Adresa routeru se může automaticky změnit po aktualizaci firmware třeba z 192.168.0.1 na 192.168.1.1