» Poradna » Programy

Nastavení programu World Excel

Ráda bych se zeptala jakým způsobem mám nastavit na svém běžném PC program World Excel, který bych potřebovala spustit pro práci z domova. Potřebuji k tomu pomoc IT specialistu? Vaše rada by mi moc pomohla. Děkuji Vám a ze srdce Vás zdravím. Jaroslava Stárková.

Odpovědi na otázku

Z toho, jak formuluješ svůj dotaz se domnívám, že pomoc vašeho IT specialisty je potřebná.

World? To je anglicky SVĚT. Ten program se nazývá Word, což je anglicky SLOVO.A navíc Word a Excel jsou DVA různé programy z jednoho balíku, který se zove MS Office (Microsoft Office).A hlavně vůbec nechápu dotaz. Chceš pracovat doma v Excelu a ve Wordu? Nic nastavovat nemusíš, prostě si domů dones dokument Wordu nebo tabulkový soubor Excelu (s příponou XLS nebp XLSM) a pracuj. Pak si to zase ulož třeba na Flešku a pokračuj na tom v práci.

Myslím, že to vidíš moc optimisticky. Ta 'práce z domova' může být např. rozesílání nabídek nebo katalogizace hobby fotografií. Pokud se ptá na 'World Excel', nevěřím, že by s MSO měla zkušenost z nějakého zaměstnání. 'Nastavením na svém běžném PC' možná myslí instalaci zakoupeného balíku.

Aha, no jo, to je klidně možné...to bude asi chtít nějakého známého nebo kamaráda, který tomu rozumí. Asi bude dost těžké tady na dálku cokoli radit.

Já bych to spíš viděl, že bych chtěla vzdálený přístup ke svým datům a programům z domova přímo na firemním počítači.

To je ta horší varianta. Pokud by se o něco takového pokoušela bez souhlasu zaměstnavatele, pak by si už měla hledat nové místo.