» Poradna » Web a internet

Nastavení pro stahování pošty z Centrum.cz přes POP3

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit, jaké je správné nastavení pro připojení mailové schránky Centrum.cz ke schránce na Outlook.com? Při zadání údajů podle návodu v nápovědě na Centrum.cz se objevuje hlášení o problému s připojením k serveru smtp. Vyzkoušel jsem několik kombinací čísel portů a zabezpečení, ale hláška je stále stejná. Zkušebně jsem si založil schránku na Seznamu.cz, poslal do ní několik zkušebních mailů a zkusil propojit s Outlookem (řídil jsem se nápovědou Seznamu) a všechno fungovalo na první pokus, maily se stahují naprosto bez problému. Takže si myslím, že když se mi pošta stahuje ze Seznamu, musí to jít i z Centrum.cz . Jen podotýkám, že mi na helpdesku()centrum.cz poradit nedokázali. Předem moc děkuji za pomoc. L.V.

Odpovědi na otázku

http://napoveda.centrum.cz/index.php :SMTP server je možné nastavit jako smtp.centrum.cz, port 587 nebo 25. Je však možné jej využívat jen v případě, že máte navýšenou schránku a máte českou nebo slovenskou IP adresu.Prejdi k jinemu poskytovateli sluzeb. Poskytovatel, ktery nema plnohodnotny SMTP server, neni plnohodnotny poskytovatel.Pripadne propoj schranku z centrum jen pro prijem, bez moznosti odesilaniMP

.. omluva, outlook.com neumi receive-onlyMP

Dle navodu: http://napoveda.centrum.cz/index.php "SMTP server je možné nastavit jako smtp.centrum.cz, port 587 nebo 25. Je však možné jej využívat jen v případě, že máte navýšenou schránku a máte českou nebo slovenskou IP adresu. Server vyžaduje ověření - jako uživatelské jméno je nutné zadat celou Vaši mailovou adresu a jako heslo zadat přístupové heslo k Vaší schránce." Takze kontrolni otazky:Mate navysenou schranku?Mate cz/sk IP adresu? Co Vam pise http://cmyip.com/ ?Jinak by nastaveni melo vypadat takto:SMTP server: smtp.centrum.czzatrhnout: muj server vyzaduje overeniv pokrocilych nastavit port smtp 25a sifrovani nechat odskrtnutenebo bezpecneji:v pokrocilych nastavenich nastavit port smtp 587 a zaskrtnout sifrovaniPokud se nezadari, tak pouzijte smtp server poskytovatele.

IP adresa bude samozrejme adresa nektereho z outlook.com serveru, takze nebude ceska. Posilat e-mail pres jiny SMTP server zpusobi oznaceni za SPAM (nebude overen pres SPF).MP

Omlouvam se, moje chyba, vidim Outlook a .com jsem uplne prehledl

Tak jsem mrkl na nastaveni Outlook.com v moznostech nastaveni pop3 uctu je u odesilani moznost zatrhnout posilani emailu pres outlook.com. Pokud nepresvedcite Microsoft, aby poridil ceske IP adresy pro Outlook.com nebo Centrum, aby akceptovalo IP adresy zahranicni, tak to lepe asi vyresit nepujde.

PS: uzivatelske jmeno a heslo je stejne, jako u prichozi posty a myslim, ze byste jako prihlaseni mel zadat cely email XYZ@centrum.cz ne jen XYZ.

Děkuji za tuto poznámku, opravdu mi to začalo na Samsungu fungovat, až když jsem zadala cely email i s @centrum.cz.

Zkus u SMTP nastavit 25 a bez šifrování, a server pro odchozí poštu vyžaduje ověření.

To jsem všechno zkoušel, myslím, že problém bude v IP adrese, neboť Centrum akceptuje jen české IP adresy, což Outlook samozřejmě nemá. Jen nechápu, proč Seznamu zahr. IP adresa nevadí a Centrumu ano. L.V.

Želám Vám príjemný - pohodový deň.