» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení portů na modemu

Hi, poradí mi někdo s pomalým internetem, lepřečeno,:
u jedné hry konkretně FIFY mi funguje komunikace po netu , ale často vyběhne hláška, že relace již není k dispozici apod. Zřejmě jde o nastavení portů na modemu. A tak se chci zeptat jak to konkrétně mám nastavit, když píšou:
Hra používá TCP 80,443,30440-30449
UDP 3658,3659, 9000-9999

Jedná se o modem Zyxel P-660hn T3A, našel jsem přesměrování portů ale at zkouším jakékoliv kombinace, tak mi to nefunguje.
Co mám tedy napsat do Start Port, End point a IPadressy (adresu modemu, nebo PC, nebo kýhošlaka?)

Je pak ještě potřeba nastavit něco jiného?

Prosím návod pro stádo lam...

Odpovědi na otázku

Start port a end port znamená rozsah portů, často totiž síťové aplikace používají víc než jeden, tak abys to nemusel nastavovat padesátkrát. Do IP adresy napíšeš lokální IP svého počítače (většinou 10.x.x.x nebo 192.x.x.x), aby komunikace z Internetu na oněch portech pokračovala do tvého počítače a nekončila na routeru. Také je potřeba zajistit, aby komunikace prošla i přes firewall ve tvém počítači.

Presne tak.

Jinak tady je inspirativni screenshot - http://portforward.com/english/routers/port_forw... ... - neberte to uplne doslova, je to pro jinou FIFU a mirne odlisnou verzi routeru (byt nastavovaci web bude asi stejny...).

Portforwarding je potřeba pouze pokud chceš mít na svém PC server ke kterému se dá připojit z internetu (a nepoužíváš HAMACHI). Pro samotné hraní to potřeba není (leda by hráči provozovali nějakou P2P síť).
Podívej se raději na komunikaci přez router, pokud je navázáno mnoho spojení tak ti nemusí povolit otevřít další, případně dělá jiné neplechy. Typicky zvládá SOHO router cca 10-15 počítačů s normálním provozem, ale jen jednoho uživatele co si zapne Torrent klienta a neumravní nastavení.
Pokud můžeš, skus odpojit ostatní počítače a pusť po síti jen hru, případně skus jiný router, Zyxely měly výborné jméno jako telefonní modemy, ale routery jim moc nejdou (1dobrý, 5 reklamovaných)