» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení pevné adresy ve Win81cz

Prosím o pomoc. Můj provider mi přidělil pevnou IP adresu a DNS server. Snažím se pomocí *.bat souboru s příkazem netsh interface ipv4 set address atd. zapsat pevné adresy do nainstalovaného síťového připojení. Nedaří se mi to realizovat ať zadám jakýkoliv název interface "Síť Ethernet", "Local Area.." a pod. Když si ručně tento nazev přepíšu např. na "LAN" a má uvedený název v *.bat souboru, tak se vše provede a přístup na web běží. Nastaví IP, masku, bránu a 2x DNS. Nechci ručně přepisovat síťové připojení. Je to WIN81 x86 CZ verze. Ve Win 7 to šlo nastavit např. pomocí programu 7-lite, ale tady si nevím rady.Děkuji moc za radu

Odpovědi na otázku

Protože mezi Síť a Ethernet je mezera, kterou netsh bere jako oddělovač parametrů. Použij uvozovky.

Windows 81? Kde jste je stáhnul? Vždyť oficiálně nejsou ke stažení ani Windows 10! xD

Kedysi som pouzival Windows 311.

Blbečku.

Wifi kartu přejmenuj z bezdrátového připojení na wifi a bat bude vypadat takto, akorát oprav pro svoje připojení:netsh interface ip set address name="Wifi" source=static addr=10.0.10.100 mask=255.255.255.0 gateway=10.0.10.138netsh interface ip delete dnsserver "Wifi" allnetsh interface ip add dnsserver "Wifi" 10.0.10.138 index=1netsh interface ip add dnsserver "Wifi" 8.8.8.8 index=2netsh interface ip delete winsserver "Wifi" all

Dovolím si zareagovat, tak jak jsem napsal dříve, mám uvedené Síť Ethernet v "". WIFI kartu nemám, je to jen pevné připojení pomocí statické IP adresy. Takže, když jsem to přejmenoval např. na LAN (mám to úplně stejně jako o kartě WIfi) tak to funguje. Já ale nechci to ručně přejmenovat. CO se týká WIN8.1, tak jako upgrade z Win 8.0 (koupené s compem) z Microsoftu.Nevím jenom, jak se jmenuje originální název připojení po prvotní instalaci. V registrech je napsáno "Připojení k místní síti 1*" až 9* a pak to moje LAN.

Opravdu nikdo neporadí, jaký je přesný název síťového spojení ve WIN8 nebo WIN8.1 cz!! Nechci kvůli tomu provádět novou přeinstalaci. Předposlední vzkaz funguje, když ručně provedu přejmenování NET spojení. Já bych to chtěl, aby se to udělalo automaticky jen jedniným klikem buď *.bat souborem nebo *. cmd.Děkuji za další podněty.

Proc to proste neprenastavis v dialogu ? Sit se nastavuje stejne jako ve Viste a 7.

A co ti to vypíše? Spusť ten dávkový soubor z příkazové řádky a napiš co ti píše za chybu.Jinak nechápu proč přejmenování vadí? Chápu to tak, že chceš jednoduše nastavot svoji IP addresu a nedělat to vše pokaždé ručně. Ale přejmenování připojení uděláš jenom jednou a pak už to tak zůstane....?

I kdyby potreboval menit IP tak to nemusi delat takhle silene ... nekteri lide maji proste potrebu delat veci co nejsloziteji to jde.

btw ten název přeci musí být vidět???? ten název vyzkoušej "Připojení k místní síti"

a proč to nenastavíš normálně v dialogu sítě?

Proč si xakru nepřidělíš tyto pevné hodnoty rovnou v control panelu?

děkuji všem za dosavadní rady. Jen jsem chtěl zdůraznit, že jsem při prvotní instalaci chtěl mít již nastavené pevné adresy a začala automatická aktivace a aktualizace a ne defaultní dynamické přidělování adres. Proto jsem měl pro nastavení uděaný baťák, který však pokud jsme nepřejmenoval ručně své připojení, tak nebyl schopný změnit adresy.

No a když do té tvé dávky místo LAN (tento paramert dle tebe funguje) dáš "Připojení k místní síti" tak se stane co?

Nefunguje, ale přišel jsem na to jak. U Win 8.1 Cz se síťové připojení zobrazuje jako "Síť Ethernet". Když jsme toto dal do WordPadu a uložil jako soubor DOS, tak t ozačalo úplně v pohodě běhat!!. Takže je to nutno uložit ve WordPadu. V notepadu a Wordu mi to nešlo. Teď již při automatické silent instalaci se nastaví pevné IP adresy stanovené providerem. Díky všem za náměty, ale již jsem to dořešil.

Resis blbosti .... . Poznamka: Ono by to slo i v notepadu, staci to ulozit s patricnym kodovanim, pravdepodobne UTF-8.

presne tak... bez nastaveni kodovani to jenom zkomoli diakritiku...tenhle problem se tahne minimalne od XPcek... na druhou stranu je rozsypanej caj videt hnedka pri spusteni bataku, takze to hnedka nakopne spravnym smerem