» Poradna » Programy

Nastavení obrazovky

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli není nějaký program na úpravu šířky, výšky atd. monitoru. Na obrazovce mi nejde nastavit šířka a zúžení monitoru jinak posouvat, natahovat na výšku, měnit kontrast jde.

Odpovědi na otázku

Nástroj pro úpravu velikosti monituru? Možná pila...Při připojení přes digitál (HDMI, DVI, DP) se tyhle věci nenastavují. Při nastavení nativního rozlišení panelu by se obraz zobrazuje 1:1 a tyhle věci nejsou zapotřebí. LCD má narozdíl od CRT přesně danou polohu a velikost obrazových bodů.Pokud je připojený přes VGA, mělo by být někde v nastavení tlačítko auto. To si monitor automaticky vystředí obraz, tak aby zabíral celou zobrazovanou plochu.

Připojený přes VGA jsem jen nevím kde najít tu ikonu auto. Na monitoru ji nemám protože mám ještě starý CRT monitor.

I staré CRT mají na těle několik tlačítek typicky 5, čtyři a centrál ten aktivuje OSD (OnScreenDisplay) a na něm nastav co je třeba.

No právě o to jde. Výška mi jde nastavit, ale když přepnu na šířku a chci ji přenastavit tak monitor nereaguje a to mi dělá pouze na šířce a tloušce.

Nevím na mých starých LGnách nebyl problém, pak jsem koupil karty s DVI a nastavilo se vše samo monitory to uměly byly procesorem řízené. Při VGA módu musí jít v rámci parametrů monitoru nastavit vše. Nejprve vše správně nastav na straně karty.Pak doladit na monitoru. Dobrou kalibraci monitoru vč. nastavení u VGA má AIDA64:http://abload.de/img/snap72554pk6l.pngnení třeba ji instalovat.http://www.aida64.com/

Vidím to na závadu monitoru. Program s tím asi moc nenadělá. Z PC přichází analogový signál o určité amplitudě a ta se pak promítá na stínítko monitoru. Šířka a výška se (zjednodušeně řečeno) nastavují intenzitou magnetického pole v monitoru, které určuje zakřivení dráhy elektronů vrhaných proti stínítku. Pokud nefunguje nastavení intenzity tohoto pole, paprsek do krajů prostě nedosáhne.Ještě by mohlo pomoct pohrát si s nastavením obnovovací frekvence - někde v možnostech monitoru. (Neměla by jít pod 85 Hz, kvůli vlivu na zrak.) Setkal jsem se s monitorem, který nebyl schopný roztáhnout obraz přes celý monitor při vysoké obnovovací frekvenci...

Ale jo, někdy se však stane, že blbl ovladač karty a zdálo se, že obraz nepůjde nastavit (zcela podle představy čili přesně do krajů ekvivalent DVI) nebyla to nakonec závada. Pokud mu však OSD nebude vůbec reagovat na některé příkazy pak ano.

co takovej catalyst control center? V něm mohu hybat obrazovkou ale jen omezeně. Není podobný program?

Prosím,poraďte,jak posunout obrazovku doleva (vycentrovat). Děkuji

uš se to stahne

jak se to stahuje

dobrí večer jak se stahuje obrazki z tutoho do obrazovki

blabn

jo to je ono

nastavení šířky obrazovky