Nastavení nového monitoru

Ahoj, koupil jsem si tento monitor https://www.czc.cz/msi-gaming-optix-mag27cq-... a mám tento problém https://www.czc.cz/msi-gaming-optix-mag27cq-... Někdo nějaká rada? Zkoušel jsem upravovat barvy, jas atd. na monitoru a někde se to zlepší, ale někde zas zhorší. Nestalo se to někomu? Někdo nějaká rada? Díky za odpovědi. Moje sestava - Windows 10 Professional x64 CPU Intel Core i7-7700 GPU GeForce GTX 1080 WINDFORCE OC 8G, 8GB GDDR5X MB GIGABYTE Z170-HD3P - Intel Z170 RAM Crucial Ballistix Elite 16GB (2x8GB) DDR4 3000 SSD Samsung SSD 850 EVO 120GB SSD Transcend SSD370S 1TB SSD disk 2.5'' SATA3 (MLC) HDD Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 1TB ST31000528AS PSU Seasonic SS-620GM2 Evo 620W

Odpovědi na otázku

Jakou mas klavesnici?

EVOLVEO GK862

Pardon, tento problém https://www.imgup.cz/image/LvYg

Bych to viděl na reklamaci nebo vrácení do 14 dnů, jestli je to možné.

Že by vadný monitor?

1. Nic neříkající snímek. Nový a aspoň trochu normální, aby bylo aspoň vidět, oč vůbec jde.2. Úchylný web. Zvolit nějaký normální web.

Snímek jde jen přes mobil. když udělám Print Screen, tak to funguje jen u mě na tom monitoru.

A na co konkrétně se máme koukat? Vidím jen vyfocený obraz monitoru a to vždy vypadá blbě. Můžeš k tomu napsat více a ideálně vady na obrázku nějak označit?

https://www.imgup.cz/image/LvYg ta oranžová, tam být nemá. Je to čistě bílá skříňka.

U DisplayPort to dělá, ale u HDMI ne

Aha, já myslel, že to je na tom obrázku. Pokud to dělá jen DP kabel a HDMI ne, je na místě to zkusit s jiným DP kabelem. Ano, můžeš to celé zabalit a poslat na reklamaci, ale pokud je to jen kabel, tak bych si klidně sám koupil jiný a na reklamaci se vykašlal. Stojí 150,-. Pokud to bude s jiným dělat to samé, je něco s LCD a reklamaci se bohužel nevyhneš.Žádné nastavené, které by obarvovalo stíny na oranžovo a ještě pouze přes DP určitě neexistuje.

Recenze na monitor z pc tuning ,,,,Další drobnou nevýhodou je, že nepodporuje režim sRGB,, Když změním v nvidia panelu Formát barev výstupu z RGB na YCbCr444, tak to zmizí, ale nevím, jaký to má vliv na pc, odezvu atd.

Žádný. Každopádně sRGB opravdu umět nemůže, je to TN. Ale to je jedno, ani RGB ti nemůže rozhodit barvy. Nicméně pokud to s YCbCr444 funguje normálně, tak to tam klidně nech.