» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení NanoBridge M5

Zdravím, dnes večer mi přestal jít internet. Zjistil jsem, že se mi vymazala konfigurace NanoBridge M5. Poskytovatel má dovolenou, nebo co... Fungovalo mi to tak, že z antény vede stíněný kabel do POE a z poe vede kabel do lan díry v routeru. Mám k dispozici ip adresu, kterou mi přiřadil poskytovatel. Můžete mi prosím popsat, jak to uvedu zase do funkčního stavu? Moc vám děkuji!

Odpovědi na otázku

ip adresa nestačí, potřebuješ hlavně i bránu a případně jeho DNS servery. Pokud minimálně tyhle 3 údaje nemáš, tak to sám nedáš..

Vieš sa do nano dostať? Ako písal kolega, máš asi málo info. Bol by som zvedavý na jeho rozhranie

Ano, dostal jsem se do něj. DNS servery jsem měl nastavené v routeru, takže si troufám říct, že ty znám taky. Nedá se výchozí brána nějak vypočítat z údajů, které mám k dispozici?

Branu si môžeš typnuť, ale neviem či Ti to bude stačiť. Nie je tam meno a heslo? (žeby PPPoE?) Nejak Ťa to overiť musí

Jak jsem říkal, celé nastavení airOS se resetovalo, takže teď mám čistou nenakonfigurovanou anténu... a právě vůbec nevím do jakého režimu ji přepnout a jak to nastavit. najde mi to 2x 5ghz vysílače, které jsou bez hesla. Na oba dva se jde připojit a chytám plný signál, až na to, že neumím nastavit ty údaje...

brána bývá první nebo poslední adresa v rozsahu, ale taky to může být z uplně jinýho rozsahu, to pak potřebuješ znát i masku. Vyzkoušej místo brány .1 nebo .254 a DNS dej 8.8.8.8 pokud to nepůjde tak asi smůla..

overuje se to obvykle MAC adresou zarizeni, takze to jedine bude fungovat