» Poradna » Programy

Nastavení letního času v PC z internetu

Ahoj, který program mi seřídí čas v počítači na letní čas když není v XP zatržené "automaticky přesunout hodiny na letní čas".

Odpovědi na otázku

A proč není zatržené "automaticky přesunout hodiny na letní čas"?Vlez do nastavení času a dej synchronizaci s libovolným NTP serverem.ntp.nic.cztik.cesnet.cztak.cesnet.cz

máš nějaký zvláštní důvod, proč to nezatrhnout??

No jistě že to má svoje důvody, když pánové používáte více OS na samostatných discích na jednom PC a některý nejsou určený pro připojení z internetu nebo jsou starší ze zimy nebo se OS berou ze zálohy atp. tak tam po několika výměnách máte čas i o několik hodin posunutý, proto nemůže být zašktrtnuto " při přechodu na letní čas posunout ..." Ale čas je tu a tam "od" času dobré srovnat, stačily by jen minuty bez hodin nebo nějak to jednoduše zařídit, žádnej prográmek to nemá, zkoušel jsem jich asi deset.

Ahoj hrnec 156 litrů 360 m od hnoje, už si zase zpátky? vyšoupli tě z patra oknem, tak hrneš se tu vrátky

Ty už bys měl přejit na jiný Windows. XP mají podporu dávno ukončenou...

kdeže, ted dostali aktualisaci na IE i na 6

A to si konečně objevil ameriku?