» Poradna » Web a internet

Nastavení IP kamer

Zdravím,nevěděl by někdo, kde bych mohl mít chybu. Lokálně mi připojení ke kamerám přes program video viewer funguje, ale vzdáleně ne. Ikdyž jsem v routeru nastavil Port fowarding. Zařízení: AVtech h.264Router: Zyxel P-660HN-T3AJe možný problém v tom, že jsou nastaveny adresy v třídě A (10.0.0.88)??Předem díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Predpokladam ze se z venku na modem dostanete?

Jeste doplnim ze ten Vas dsl modem mival problem s NATem.

Máš veřejnou IP adresu? U ADSL je to většinou je za příplatek.

Ale prd, většina ADSL přípojek má veřejnou IP a většinou se ani nemění.

O2 ji má jen za příplatek.

Já mám veřejnou IP už asi 5 let bez příplatku. A za tu dobu se mi změnila jen jednou.

Bejvávalo... už několik let dává O2 veřejnou jen za příplatek. A pokud si ADSL zrušíš a znova pořídíš tak už veřejnou (a to ani ty dynamickou) nedostaneš. Původně to bylo i tak za příplatek jakožto statická veřejná IP, ale vzhledem k tomu, že se vážně moc často neměnila tak to bylo skoro to samé

Oni oficiálně veřejnou statickou IP nedávají, pokud chceš garanci, tak si to musíš připlatit. Ale jak už jsem psal, i dnes běžně dávají veřejnou IP. Pohybuju se různě po zákaznících a vlastně jsem se na xDSL ješte nesetkal s neveřejnou IP, dokonce ani u nově zřízených přípojek. Zatím žádný ze zákazníků nemusel o veřejnou IP žádat, prostě si nechal dotáhnout linku a měla veřejnou IP. Já bych řekl, že to může být lokální záležitost podle infrastruktury, jakou má O2 v daném místě.

Dřív ano, u starých ADSL přípojek byla veřejná IP adresa automaticky dodávaná. Ale jak začali IP adresy docházet tak se u ADSL připojek začali rozdávat jen neveřejné IP adresy.

Může být, ale je to minoritní záležitost. Naprostá většina ADSL přípojek má stále veřejnou IP. Abych pravdu řekl, ještě jsem nikdy u žádného zákazníka nenarazil u ADSL/VDSL přípojky nenarazil na neveřejnou IP. A to dokonce ani u nově zřízených. Podle mě to může být otázkou lokality a síťové infrastruktury v daném místě.

Nezáleží na IP adresách ve vnitřní síti. Ale musíš mít od poskytovatele veřejnou IP, jinak se na ni zvenčí nedostaneš.

Jaký máš upload? Protože při nízkém se ti bude video šíííleeněěě táááhnoooouuut.

Nebude se táhnout, ale místo videa bude mít slideshow

Z internetu musíš přistupovat ke kamerám prostřednictvím tvé veřejné IP-adresy, to je ti doufám jasné? Pokud se snažíš využít adresy 10.0.0.88, nebude to z internetu fungovat.Máš na tom zařízení nastavenou výchozí bránu?Jaký port používáš? Port 80 je využitý v routeru pro vstup do webové administrace, tedy musíš buď ve webové administraci, nebo v kamerovém systému nastavit jiný port. Teoreticky by se ti měl v browseru v takovém kolizním případě objevit vstup do webové administrace, ale z webu bývá zobrazování blokováno.Zkus nastavit na 10.0.0.88 DMZ - kamerový systém může využívat více portů než jenom ten jeden.Nemáš na modemu zapnuto SPI? Pokud ano, port forward i DMZ jsou ignorovány.

Pokud nemá u routeru povolen mananement z WAN, tak by nemělo vadit, že je kamerový systém na portu 80. Jinak máš ale pravdu, že ve většině případů je potřeba forwardovat portů víc, než jen webový.

ano mám veřejnou adresu ;) Adresa 10.0.0.88 je jen adresa v síti. A jsou nastaveny na port 8880. Ten jsem zvolil proto, že je v tomto zařízení často používán.

Když se podíváš do routeru do statusu sekce wan, máš tam zobrazenu stejnou IP adresu, jakou ti zobrazí www.mojeip.cz? Pokud ano, tak máš veřejnou IP. Potom jak ti tady radili, zruš ten port forwarding a zkus na test nastavit DMZ pro 10.0.0.88. Mimochodem, zadals do toho klienta i správně ten port 8880?