» Poradna » Programy

Nastavení Internet Exploreru 9, aby po sobě uklidil cookies, cache (temporary internet files)

Mám zaškrtnuto v Nástroje > Možnosti internetu > Upřesnit > Zabezpečení > Vyprázdnit složku Dočasné soubory Internetu po ukončení prohlížečeale stejně čistící programy typu Cclener, Wise Disk Cleaner, Advanced SystemCare 5, GlarySoft Utilites, JetCleaner najdou po něm ještě spoustu bordelu.Je někde nějaké skryté nastavení, aby Internet Explorer po sobě více uklidil ?Nebo aby se implicitně spouštěl režim Procházení se službou InPrivate, abych ji nemusel zapínat ručně ?I když dám Vymazat historii procházení tak spoustu bordelu po sobě zanechá.

Odpovědi na otázku

Zkus Možnosti - Obecné - sekce Historie procházení- zaškrtni Odstranit historii procházení při ukončení- projdi tlačítko Odstranit a Nastavení

To mám taky zaškrtnuto v kartě Obecné

Myslím, že vlastní odstranění dočasných dat IE9 neprovádí zcela úplně a asi vždy něco zůstane. Naopak třeba ten CCleaner tuto činnost provádí skutečně důsledně, a proto vám vždy něco ještě najde. Také jsem zjistil, že pokud v IE9 se stáhne nějaký soubor z internetu, od této chvíle IE9 odmítá vymazávat dočasné soubory internetu, i když je zaškrtnutá zmíněná volba Vyprázdnit složku Dočasné soubory internetu po ukončení prohlížeče. Zřejmě nějaká chyba v aplikaci IE9. Po restartu PC jsou dočasné soubory opět vymazávány, ale zase jen do doby, než se stáhne nějaký soubor. To by také mohl být jeden z důvodů, proč vám čistící programy vždy ještě něco najdou.

Pro spousteni v inprivate rezimu staci udelat zastupce s touto cestou: "%ProgramFiles%\Internet Explorer\iexplore" -private

Ak mas instalovane cokolvek od Adobe, cookies nezmazes nikdy a to ani CCC.

" čistící programy typu Cclener, Wise Disk Cleaner, Advanced SystemCare 5, GlarySoft Utilites, JetCleaner najdou po něm ještě spoustu bordelu."---Těch "čistících programů máš málo,Doporučuji jich stáhnout ještě minimálně 120.A až "implicitně" zjistíš,že se zabýváš hovadi.nama,tak si otevři lahváče a voraž si.

Proč používat ten nezaostalejší prohlížeč z těch majoritních? Nainstalujte si něco modernějšího a nemusíte řešit tyhle problémy a instalovat spoustu programů na něco, co by měl prohlížeč dělat sám.