» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nastavení grafiky u Virtualboxu

Zdravím, nainstaloval jsem Virtualbox od Oracle. Následně Windows XP...všechno pracuje jak má až na grafiku. Nedaří se mi nastavit rozlišení a rozměr 16:9. Buďto je obraz jen přes část monitoru nebo tam není celý. Poradí někdo?

Odpovědi na otázku

Nainstaluj přídavky pro hosta. Disk přídavků připojíš pomocí jedné položky přímo v menu.

mohl by jsi mi to rozepsat....nejsem žádný velký znalec pc.

Najdi si tutorial, je toho plny net:install virtualbox guest additions

Nainstaloval jsem....ale obraz virtuálních windows není stále přes celou obrazovku monitoru.

Pomohl mi kdysi příkaz u Windows 7: pravý CTL+Ckdyž jsi již v běhu Windows. Uveď, zda i u tobě.

Oprava - pravý Ctrl+C

ještě mám jeden dotaz, respektive problém....nainstaloval jsem extension pack kvůli usb 2.0. V nastavení VB se objeví nastavení USB 2.0, ale při spuštění Windows XP se neobjeví.

Ctrl + C mi nefungovalo....ale již se podařilo nastavit. Děkuji

Nemám zkušenost s Win XP. Ale myslím, že XP standardně musely instalovat ovladače pro USB. Nebyly součástí systému jako od Vista a Win 7. Takže vyhledat driver pro XP na netu. Byl nějaký univerzální od HP.Případně zde založit novou diskusi pro USB-driver pro XP.