» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nastaveni GMAIL v Outlook 2016

Zdravím, mám problém s nastavením GMAIL účtu do Outlooku 2016.Nastaveno: příchozí server: imap.gmail.comodchozí server: smtp.gmail.comIMAP port: 993 (SSL šifrování)SMTP port: 587 (TLS šifrování)zaškrtnuto - Server pro odchozí poštu SMTP požaduje ověřenív okamžiku, kdy Outlook testuje nastavení účtu, vyskočí okno s požadavkem zadat heslo. Jsem si naprosto jist, že zadávám heslo správně.Přes web rozhraní Google CHROM se přihlásím bez problému. Tam jsem nastavil i povolení pro méně bezpečné aplikace, https://www.google.com/settings/security/lesssec... Je nějaká jiná finta, jak nastavit gmail účet do Outlooku ??Předem díky za jakoukoliv odpověď

Odpovědi na otázku

ja pouzivam Gmail SMTP port (SSL): 465

pouzivam pro SMTP 465

Pokud máš Windows 10 tak přidání účtu raději proveď přes ovládací panely -> mail.

No takto se to prece dela uz 2. tisicileti, ne?!MP

Nemas 2faktor autentikaci? Jinak MS Office Outlook ma podporu archaickych (POP3/IMAP/SMTP) protokolu jen kvuli zpetne kompatibilite, nativnim protokolem je zde Exchange (ktery Google kvuli nevrazivosti vuzi MS prestal pouzivat)MP

I kdyby jsi provedl změnu portu smtp na číslo portu 465, problém se znovu objeví a Google nepřestane otravovat, že je něco špatně.. Zkusil bych nastavení Google Chrome na dvoufázové ověřování.. přidat telefon.. *Mimochodem. V gmailu máš IMAP pro Outlook povolen..???

Pomohlo až dvoufázové ověření s kódem pro aplikace.

Nevím, ale nejedná se o problém hesel aplikací, které gmail nepovažuje za bezpečné a proto jim generuje speciální heslo, které se v outlooku zadá místo hesla? (nestačí jen povolit méně bezpečné aplikace)Viz https://support.google.com/accounts/answer/185833