» Poradna » Ostatní

Nastavení full hd ve WIN XP

Dobrý den byl by mi někdo schopen poradit jak nastavím full hd rozlišení na monitoru. Koupil jsem si nový monitor, nainstaloval jsem nejnovější ovladače jak k monitoru tak ke grafické kartě, ale v nabídce podporovaných rozlišení (pravej klik vlastnosti) se mi možnost full hd nenabízí přitom je tam možnost 1920x1440. Grafiku mám VIA P4M800 a monitor PHILIPS 227E4 QHA

Odpovědi na otázku

Monitor nastav podle výrobce a zbytek v ovladači grafické karty.Podívej se jestli tam nemáš možnost upravit a jinou změnu formátu.

Jak ho máte připojený k PC D-sub HDMI ?

Ted jsem si všimnul grafiky, tak ten dotaz berte jako bezpředmětný.

vga

Provedl jsem. V seznamu planých režimů u grafické karty full hd není, nerozumím proč je tam 1920x1440 a full hd tam není. Vyzkoušel jsem různé verze ovladačů, ale nepomohlo to.

Tento chip neumí velké rozlišení. Jedinou možností je koupit AGP VGA kartu, navíc ne tu nejlevnější. Ta je na tom obdobně.

Proč by neuměl?http://www.svethardware.cz/art_doc-608E8B8E323629E8C... Je otázka jestli ta slíbená podpora je.Měl by to zjistit v ovladači drafické karty.

Jo na VIA stránkách jsem taky hledal jenže já nemám verzi P4M800 PRO ,ale jenom P4M800. Nějaké ovladače jsem tam našel ale bez úspěchu.

Protože je na základě S3 a ten to neuměl. Nikde jsem nečetl, že by VIA zaručovala HD. Je to prastarý chip určený do kanclů a rozlišení tak 1280x1024.Diporučuju koupit např. nVidia GF7300.

Asi by bylo lepší,aby napsal co to je za desku než psát rovnou typ grafiky.

P4M800 je stejně NorthBrige, je to v podstatě jedno, kam se strčí. Kde nic není, ani čert nebere.

Asi jo beď kartu nebo novej počítač tento už má něco za sebou. Fungoval jsem s CRT ale kazil jsem si zrak, tak jsem se rozhodl pro novej monitor. Ale full hd asi neuvidím,grafika podporuje ještě vyšší rozlišení, ale všechno je to 4:3 a na monitoru 16:9 je to buď deformované nebo ořezané, což je k ničemu.