» Poradna » Programy

Nastavení full duplexu

Ahoj Lidičky, mam problém. Když jsem kopíroval na server preš ftp nebo přímo na serveru přes wget, tak se síť vždycky škubla ... proto sem ji nastavil na 10mbit, jenže to jede na half-duplex modu, a já bych byl radši za Full Duplex.PC IDT WinChip C6 200MHz MMX128MB RAM + 196MB SWAP5,6GB HDDLAN Realtek RTL8139 10/100Mbit Fast Ethernet PCI (Half/FullDX)díky za každou radu ... nejlépe za samotný příkaz

Odpovědi na otázku

jo a eště distro je Slackware 8.0

vazne nikdo nevi ?

ethtoolneviem, ci ho Slackware ma, ale asi sa da aspon doinstalovat.

Full duplex/half duplex není věcí OS, ale karty. Sežeň si konfigurační utility ze stránky výrobce. Můžeš ji nakonfigurovat i v jiném počítači třeba pod Windows a pak dát zase do linuxu. Konfigurace je zapsána v EEPROM. Jinak všechny karty, se kterými jsem se dosud setkal, měly jako defaultní režim auto. Pokud ti kolabuje režim 100 MB/s a naskakuje half duplex, svědčí to o chybě v kabeláži.

rychlost v eepromce je defaultne na AUTO ... v linuxu (slackware) ji musim snizit na 10mbit half duplex. V kabelazi problem neni, protoze wokna a ubuntu jedou na 100mbit bezproblemove. Dále nesouhlasím že to není věc OS ... právě že je ... v OS se rychlost též nastavuje

se. zisti aky ovladac pouzivas. mal by to byt 8139too. zadaj modinfo 88139too a vypise ti to mozne parametre.

popripade:modinfo -p 8139tooniekedy je treba povedat prikazu ze ma zobrazit -Parametre:) alebo sa daju pouzit prikazy priamo pre rozhranie sietovej karty miitool, ethtool. zavisi od toho co dana distribucia podporuje.napriklad:http://linux-ip.net/html/tools-mii-tool.html

mii-toolviz man:-cut- -F media, --force=media Disable autonegotiation, and force the MII to either 100baseTx- FD, 100baseTx-HD, 10baseT-FD, or 10baseT-HD operation.-cut-FD=fullduplex HD=halfduplex

jop díky, už to mam, ale nakonec sem to vyřešil aktualizací kernelu, už to jede bez jedinýho problému