Nastavení frekvence ????

Na netu jsem našel následující úpravu registrů pro opravu 60Hz frekvence monitoru u win98/ME pro VGA ATI Radeon (catalysty). Jenomže nevím, kde najdu v registrech červeně vyznačené položky, tj. číslo ovladače a číslo pro monitor. Neví někdo co tím autor myslel  ?
1.spustit RegEdit
2. Jděte do: HKLM/Software/ATI Technologies/Driver/0001/DAL (Místo 0001 dejte číslo ktreré používá právě váš ovladač).
3a.Přidejte nový binární klíč DALRULE_ALLOWNONDDCCRTALLMODESUPTO1600x1200. Hodnotu nastavit na: 01 00 00 00.
3b.nebo můžete zkusit přidat "DALRULE_CRTSUPPORTSALLMODES" a nastavit hodnotu na 01 00 00 00. Oba dva způsoby fungují prefektně, rozdíl mezi nimi je, že první dovolí maximální rozlišení do 1600x1200x200 a druhý do 2048x1536x200.
4.jděte do HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Class\Display\0000 (místo 0000 dejte číslo které používá váš monitor). Vytvořte nový string RefreshRate a nastavte hodnotu na 85, nebo takovou, kterou právě požadujete.

Odpovědi na otázku

Hmm...nikdo neví ? Tak vidím, že nejsem sám.

No, uprimne, NVIDIA to ma vynuceni frekvence v ovladacich uz dlouho.
Zkus program PowerStrip, ten to umi nastavit taky. http://entechtaiwan.net/util/ps.shtm

No uprimne ATI taky jen to uzivatele tak nejak ignorujou a to same je to u nVidie. Nedavno se tu nekdo ptal na problem s 60Hz CounterStrikem a nVidii pritom to tam staci zapnout a uplne stejne je to i u ATI.Pokud to nekdo nemuze najit primo v ovladacich je tu pomocny programek primo pro ATI. Funguje skvele i s dalsimi nastaveni atd. Zde je odkaz na strucny popis programku i moznosti downloadu.http://www.pctuning.cz/default.aspx

Ten 2. odkaz do registru jsem nasel, prvni neexistuje protoze neman grafickou kartu od ATI.
Asi to memuzes najit, protoze "adresar" HKLM v register neni. Je to zkratka pro adresar HKEY_LOCAL_MACHINE.

A to nejde nastavit normalni cestou? Nekdy wokna frekvence nenabizeji, protoze si mysleji neco oskliveho o monitoru (buh sud proc?). Pak staci zakazat monitor PnP a natvrdo vybrat nejaky, ktery zvlada pozadovane rezimy a ejhle - frekvence se nabidnou. Ale asi je ten postup na vlastni nebezpeci. No jo, no, ... wokna.