» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení filtru v Huawei EchoLife

Pro připojení k internetu O2 je použito zařízení Huawei EchoLife HG520i. Přes LAN jsou připojeny 2 počítače a síťová tiskárna. Všechno bez problémů funguje, ale potřebuji provést jednu drobnou změnu. Na jednom z těchto počítačů jsou nezáplatovaná Windows XP a není tam potřeba internet, pouze je nutno z něj tisknout na síťovou tiskárnu. Proto bych potřeboval tomuto počítači zakázat spojení s internetem a nechat povolenou pouze komunikaci s síťovou tiskárnou.Domníval jsem se že stačí v nastavení zařízení zavést do filtru nové pravidlo kde uvedu MAC počítače pro který má být zakázán internet, ale zavedení tohoto pravidla se nijak neprojevilo viz obrázek: http://s18.postimg.org/prwxgi0qx/Obr1.pngdalší informace: http://s8.postimg.org/ojfwgbpwl/Obr2.pngJinak na zařízení je zapnutý firewall, nejnovější firmware, bohužel z hlediska financí to není možno to řešit zakoupením jiného zařízení. Díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Na tom prvním obrázku to máš přímo uvedeno, proč se tím neřídíš: "Please choose LAN interface.........." a ty máš nahoře vybráno PVC0 - to je WAN rozhraní

Pravda to jsem zapomněl připsat, když vyberu LAN, neustále mě to háže tuhle hlášku:http://s10.postimg.org/eulv663mh/Obr3.pngcož sice chápu pokud by tam bylo již zavedené jiné pravidlo, ale mě to vyhodí i když to zavádím úplně nově tj. když tam není zavedené žádné jiné pravidlo, ať procházím všechny Filter set index, nikde nic a přesto mě to neumožní uložit nové pravidlo pro LAN, je možné že by se to nastavovalo někde jinde ?Dík

Před zadáváním pravidel ho nejprve zkus úplně vyresetovat do továrního nastavení. Tyhle levná zařízení jsou plná bugů a chyb, které nikdo neřeší, hlavně ty upravené firmware od O2. Oni vůbec netestují tyhle různé filtry, QoSy, VPNky apod., které by to mělo umět, upraví firmware, nacpou do toho O2 TV apod. a tradááá do světa. Onehdá jsem s O2 takhle řešil neprůchozí VPNku na Comtrendu. A výsledek? Funguje Vám na tom připojení k Internetu? Ano? Tak co si stěžujete, k tomu je to primárně určeno, tečka.

Nebylo by uplne nejednodussi na tom pc nastavit statickou ip, s tim ze nezadas branu a dns? Je to podle mne nejednodussi reseni.