» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení dns

Ahojky,možná mi i poradíte. Jsem uplněj tupec a mam problem. Když chci na internetu otevřít www.vodafone.cz nebo www.upc.cz tak mi to píše že stránku nelze otevřít a na konci stránky, že jde pravděpodobně o špatné nastavení dns. Co stím?. Donedávna to fungovalo normálně a teď nic. A myslím si že jsme nastavení nijak nezměnili. Máme v nastavení připojení : získat adresu ze servru DCHP automaticky.

Odpovědi na otázku

Pokud ti ostatni www stranky bezi normalne tak neni chyba u tebe.
Muzes to otestovat pomoci prikazove radky a prikazu ping www.upc.cz a ping www.vodafone.cz pokud bude se ti objevi odpoved od xxx.xxx.xxx.xxx tak je vse v poradku a chyba neni
"na tvem prijmaci"

Skvělý,dík za odpověď. Psala jsem že jsem tupec,tak mi prosím poraď to s tou příkazovou řádkou, kam to mam napsat. Ostatní stránky jsou OK. Moc děkuju.

Start,všechny programy,příslušenství,přík,řádek....a nepiš nic o tupcích jsou tady a větší.

Kdyz neco vite a chcete pomoci, muzete se pod to i podepsat vlastnim nickem. Nejlepe nejakym, ktery nebudete kazdy den menit.

Lepsi je ale Win+R, cmd, ENTER. Neni to takovy clickfest.

Tak jsem na to asi přišla. Stast - spustit a tam jsem to napsala. A napsalo mi to tam že má vodafon 217.77.163.138. Tak to asi bude chyba u mě, když to tam nenapsalo ty xx. ?

jo ty x tam teda musí bejt

:)
nie tie cisla su v poriadku..ide o to co to pise dalej...ak pise request timed out resp cas odpovedi vyprsel tak maju problem oni...inak mne momentalne www.vodafone.cz ide tak neviem...

Tým si nie som istý, lebo mne ten server na pingy neodpovedal, ale fungoval normálne.

vsak ano on ten server moze predsa pingy mat zakazane...myslim vo svojom firewalle..vtedy ho nepingnes aj ked funguje..ja by som to cele zhrnul nejak tak ze pokial slecne normalne funguje surf na ine stranky tak je u nej samozrejme vsetko v poriadku a to ze jej nejde vodafon neni jej problem a nic s tym neurobi

Nie, to znamená, že DNS server správne preložil adresu a keďže ostatné stránky Ti fungujú, chyba bude asi v niečom inom, ako v DNS serveri.

No a keď namiesto adresy www.vodafone.cz dáš do adresného riadka prehliadača, ktorý používaš, adresu:

Tak sa stane čo?

Tak Vám všem moc děkuji. Z odpovědí jsem ještě větší jelen( ice ). !X tam musí bejt! !x tam bejt nemusí ! a tak vim houby. z toho příkazovýho řádku mi to napíše ty čísla a vypršel časový limit a zatim je statistika pro tu ip : Pakety : odeslane 4, přijaté 0, ztracené 4 (100%). Lidi help,

místo xxx se ti objeví IP adresa. Tak teď zkus třeba ping www.seznam.cz. Pokud bude vše v pořádku (odeslané 4, přijaté 4), tak není chyba u tebe.

Tak jsem zkusila ten seznam a kromě časů odezvy mam ty pakety 4 odeslané a 4 přijaté. Tak to je jako v poho? Chyba není u mě? Co stim? Já se tady možná i něco naučim a nebudu tak tupá. Ale hlavně at mi to funguje jak má i když budu dál tupá. Díky

Nevím sice co máš za připojení ale zkusil bych tohle: z příkazového řádku napiš "ipconfig -all" bez těch uvozovek a někam si poznamenej co ti to vyhodí, tj. IP adresu, SUBNET, GATE a DNS. Pak v TCP/IP protokolu nastavení sítě u připojení na internet zruš DHCP a vyplň údaje co sis poznamena + v upřesnit - karta DNS - přidej další DNS veřejné servery, např. 194.228.2.61 (to je dns.iol.cz) a další. Pokud se to nezlepší můžeš se klidně zas vrátit k DHCP a reklamovat to u tvého poskytovatele internetu.