» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nastaveni času Win10Pro

Prosím o radu než chytím PC a vyhodím. Ve W10Pro v nastavení času jsou položky "nastavovat čas automaticky" "automaticky nastavovat časové pásmo" "automaticky nastavit letní čas", případně se dá čas nastavit ručně. Ať nastavím jakoukoliv kombinaci automatiky či ručně po restartu PC mám čas o 2 případně o 3 hodiny později. Kua s tímto jsem neměl problém od doby kdy jsem začal s Windows 95 a to jsem si prošel všechny OS co Microsoft vydal. A desítka si dělá co chce. Jdu si dát dvanáctku

Odpovědi na otázku

A aký časový server máš nastavený? V časti "internetový čas" si nastav v "Zmeniť nastavenie" tento server ntp.nic.cz

Ešte niečo: časové pásmo (nastavenie) NEDÁVAJ na automatiku!!! Nastavi si ručne pásmo UTC+01:00 - Belehrad, Bratislava, Budapesť, Ľubľana, Praha. Potom problémy nebudú. Pri automatickom nastavovaní ti na 100% hodí iné časové pásmo, než si.

Podívej se do BIOSu, jaký čas je tam.

díky za rady, nastavení v BIOS-u zkouknu při restartu. Ruční nastavení času + UTC právěže taky nezabíralo. To mne zarazilo nejvíc. Ani zapnutí/vypnutí letního času na to nemělo vliv. A divné že se čas nerozdrbal po každém restartu. Raz za 5-6 restartů Antivir, antimalware hlásí vše OK

Čo s tým má BIOS? Ak dobre viem, BIOS nevie čas aktualizovať, ale win vie. Teda ak UEFI nevedia čas aktualizovať bez ohľadu na win

PC sa prihlasuje do Active Directory?Pokial je to v podnikovom prostredi, moze sa cas menit na zaklade nejakej Grou Policy, ale to by potom bola uz otazka na spravcu IT vasej firmy...

jedná se o domácí PC a čas v BIOS-u je OK. Zatím koukám na lištu a čas mi nerozhodilo, uvidím do kdy

Tak se mi čas zase rozdrbal, povypínal jsem všechna nastavení, ponechal nastavení pouze ručně a HO5NO. Zase mám čas minus 2 hodiny Tak odkud si ten zasranej W10 bere svoje nastavení času ? A nejsem v žádné "síti", je to domácí komp. Mám dual boot a Linux Mint naprosto v pohodě.

U starší verze Mintu to rozhodí čas ... Mint ukáže čas dobře a po boot Win je to rozhozené. Verze 18.2 už mi to nedělá. Pomůže to v Mintu nastavit "blbě".

Dělá ti to ten dualboot - řešení si vygoogli, je to snadné...

díky za rady, zkouším řešení z internetu, nastavení v registrech. Dám vědět zda pomohlo. Ještě jednou DÍK Problém dualbootu mne nenapadl, a to jsem vyzkoušel snad i "kvatroboot" a nikdy žádný problém