» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení času v Routeru

Dobrý den.Prosím může mi někdo poradit s nastavením času v routeru?NTP server ukazuje o hodinu méně i když jsem zkusil nastavit jiný např. tik.ces.netInternet funguje v pořádku jen mi není jasné proč je čas o hodinu zpět.DěkujiMám router Zyxel NBG6617

Odpovědi na otázku

Je nastavené časové pásmo aj prechod na letný čas?

ahhh děkuji právě jsem nastavil GMT+1 a vše je v pořádku díky!Myslel jsem že časový server si to nastaví sám.

Tak to sis myslel špatně. Všechny NTP servery na světě pracují s jednotným UTC (GMT+0) časem. Časový server nemá možnost zjistit, kde se nachází tvůj počítač, jestli se připojuješ z České Republiky nebo z Honolulu. Časové pásmo musíš zadat ty. Pokud firmware routeru není naprogramované na automatický letní čas, musíš zadat i ten. (Snad už s tím nesmyslným letním časem bude konec....)

Jen pockejte, zmeny casu se zrusi, a zustane nam letni :D

Bohuzel uz bude asi jen letni