» Poradna » Mobily

Nastavení času a datumu android

Dobrý den, mam problém nemůžu nastavit čas a datum jelikož, když dám nastavení a datum a čas tak tak to napíše "Aplikace Nastavení bohužel přestala pracovat" Nepomůže ani Hard Reset ..Má někdo nápad jak nastavit čas? Nebo existuje, nějaká aplikace která změni čas ,

Odpovědi na otázku

Spíš bys měl řešit závadu, proč ti při pokusu o nastavení času spadne samotná aplikace nastavení. To je zásadní problém, ne nenastavený čas. Jelikož ale nemáme křišťálovou kouli, tak nikdo netuší, co máš za mobil. Ne, nestačí vědět, že je to Android, protože výrobci si systém upravují a na každý telefon s androidem platí jiné postupy a nástroje.

Já bych to řešil reklamací...

Hard reset beru tak, že jsi z telkefonu vyjmul baterii ? Vygoogli si návod jak nabootovat tvůj konkrétní telefon do recovery, pak proveď promazání cache. Zkus opět nastavení. Pokud nepomůže, můžeš ještě zkusit tovární nastavení (opět v recovery - smažeš si vše z telefonu, tak před tím proveď zálohu do PC, JS backup). Pokud ani to nepomůže -> Reklamace.

Dobrý den, dne 6. 3. 2009 jsem zakoupil za 420,-- Kč rádiem řízený budík RADIO CONTROLLED, dále ale blíže již dosti neurčité značky v obchodě Barbory Vodové, 627 00 Brno, Tuřanka 2 - dodavatel:Velkoobchod Vláhová Jasněná, 549 01 Nové město nad Metují, náměstá republiky 77 a na tom počátku jsem byl s ním i skutečně velice spokojen, jenže po několik let již tento servis - trvalá denodenní služba nefunguje, respektive funguje sporadicky a opravdu málo kdy a to skutečně velice nepravidelně, což mne pochopitelně nejvíce zajímá při změně letního času zpět na ten náš běžný pásmový Středoevropský, jako tomu bylo pravě dnes v noci ze včerejška na dnešek. Protože nevím, kam se mám obrátit o nápravu, využívám této Vaší nabídky, abych Vás poprosil o radu, či pomoc. Předem děkuji za jakoukoliv Vaši příznivou odpověď SOBOL

Doplnění mojí informace. Podotýkám, že jde o velice přesný atomový čas, neboť manželka má také rádiem řízený budík, avšak poněkud nepřesnější - cca o 5 - 6 vteřin jí jde do mínusu, avšak stále po celou tu dobu, co jej má. Ten její budík stál cca 1/2 z ceny toho mého. Koupila jej jen v nějakém tom supermarketu, či hypermarketu, kdežto já v renomovaném na to zboží specializovaném obchodě. To, co je ke vzteku je tedy samozřejmě hlavně ten fakt, že jí ten její budík jaksi funguje a mě ten můj mnohem dražší téměř vůbec ne. Tato služba je nějak podivně zapeklitá, neboť kupodivu k opravě - změně na nový SEČ došlo prozatím pouze jednou, jednorázově a to až v Úterý dne 27. října 2015. Myslím si, že by hlavně obchodníky s tímto renomovaným zbožím mohlo zajímat to, jak je vůbec možné, že se nikdo nezajímá o to, zda-li takováto celospolečensky důležitá služba tu v této republice funguje, či vůbec ne, ale i to kdo je za výpadek té služby osobně odpovědný.

Dnes se mi po dlouhé době na displeji mého budíku objevila značka, potvrzující, že mi byl můj budík v noci seřízen, což plně potvrzuje mojí původní zprávu z Neděle dne 25. října 2015. Ta moje 2. zpráva ze 27. října 2015 totiž možná budí dojem, že ten stav není až tak strašně moc závažný, o čemž by se dalo možná diskutovat. Jistěže ten strojek budíku je dosti přesný, takže by to normálně tolik vadit nemuselo, ovšem až hlavně na tu změnu času na podzim. Pro Jaro je tam totiž zabudován přepínač pro letní čas, takže to takto samozřejmě běžně řeším, ale když k tomu seřízení někdy občas dojde, najednou s hrůzou zjistím, že mám na displeji opět o hodinu více. Stejný problém ovšem na tom svém budíku nemohu vyřešit na podzim, neboť zde žádný přepínač pro zimní čas vůdců z období války neexistuje. Pro Střední Evropu je zajisté nejpřesnější měření času při největším mezinárodním letišti ve Frankfurtu nad Mohanem, ovšem signál do mého budíku odtud nejde přímo, nýbrž někým zprostředkovaně o nočních službách a tam je asi zakopaný pes, neboť aktivaci času tu dělají lidé s minimální mzdou, takže takzvaně vykonávají svoji práci až do výše svého platu, neboť se tím zřejmě nikdo z vedení firmy již dál nezabývá. Podobné je to o denní službě, když jsem nucen vyměnit baterie. Při vložení nových baterií vychází z mého budíku asi signál - avizo, že by bylo potřeba čas seřídit, avšak dotyčný pracovník vždycky tohle avizo vypne - čili tím dává najevo úplně, že ho to nezajímá - doslova obtěžuje. I toto se mi skutečně párkrát stalo.

Zdravím,zřejmě Vás asi příliš nepotěším a přiznám se, že to činím opravdu velice nerad, avšak někdo by Vám to sdělit měl - vypadá to, že to Vaše zřejmě přijaté protiopatření se nedodržuje, ale k tomu o něco později. Dodatečně děkuji. Když jsem Vám napsal svoji druhou zprávu ze Čtvrtka dne 29. října 2015, nemyslel jsem si, že to první seřízení času v Úterý dne 27. října 2015 bylo způsobeno již na podnět mojí první zprávy z Neděle dne 25. října 2015. Ten den jsem to totiž považoval pouze za náhodu. Dnes vidím, že to asi vůbec žádná náhoda nebyla. V té poslední minulosti se totiž ten čas na tom mém budíku seřizoval za strašně dlouhou dobu, mnoho dní, hodně týdnů, ale i několik měsíců, ba bez nadsázky až cca za skoro 1/2 roku. V souvislosti s tímto současně dodatečně opětovně děkuji. Když jsem Vám napsal svoji třetí zprávu ze Středy dne 11. listopadu 2015, rovněž jsem to považoval ještě za jakousi, sice dosti podezřelou, ale pořád za náhodu. Když však po Středě 11. listopadu se na displeji objevila značka ještě ve Čtvrtek 12. a v Pátek 13. listopadu 2015, začínalo mi být jasné, že se v tomto konečně opravdu něco změnilo k lepšímu. Tohle moje počáteční nadšení začalo ovšem dosti rychle opadat, když se tatáž značka, neklamný to důkaz o Vašem prováděném každodenním seřízení sice objevoval i nadále, ale opět to již nadále nebylo prováděno tak, jak je to popsané v mém návodu, totiž denně, čímž to začalo (podle mého názoru) dostávat charakter té předcházející poměrně nedávné doby. Konkrétně to seřízení nebylo provedeno v Sobotu dne 14. listopadu 2015, dále v Úterý dne 17. listopadu 2015, potom ve Čtvrtek dne 19. listopadu 2015 a dnes, tj. v Sobotu dne 21. listopadu 2015. Minule jsem napsal, že ten strojek mého budíku je sice dosti přesný, avšak to obsluhu neopravňuje k tomu, aby si neplnila svoje povinnosti. Ještě dodatek Ukázat celý příspěvek

Zdravím a přeji Vám všem "Šťastný a veselý" (samozřejmě) celý ten započatý nový rok 2016. Loni jsem Vám napsal celkem 4 svoje zprávy: a to 25. a 29. října + 11. a 21. listopadu 2015, ve kterých jsem Vám postupně sděloval svoje problémy s hrubě nepravidelným seřizováním mého zakoupeného budíku na tužkové baterie pomocí radiosignálu. Svoji poslední zprávu, v níž jsem Vám sdělil údaje o jeho 4 x neseřízení v měsíci listopadu tímto doplňuji ještě dále o Středu dne 25., Čtvrtek dne 26. a Pátek dne 27. listopadu 2015, tedy další 3 dny, ovšem protentokrát to nebylo jenom tak sem tam někdy, nýbrž všechny 3 tyto dny byly hned za sebou, přímo v jednom zátahu. Stručně řečeno: V Úterý dne 27. října 2015 byl můj budík seřízen pouze 1 x jednorázově,avšak teprve až od Středy dne 11. listopadu 2015 je tak nějak jakž takž seřizován občas. Alenemá smysl se zabývat neuceleným měsícem. Proto zde nově uvádím dny neprovedeného seřízení za celý měsíc prosinec 2015 s výhledem do ledna 2016 následovně: 6., 7., 9., 10., 11., 15., 18., 24., 25., 26., 27., 30. a 31. prosince 2015 + ihned na tohle bez přestávky navazující 1. leden 2016 a dále ještě 3., 4., 5. a dnes 6. ledna 2016, což je za tutodobu jednoho měsíce od Neděle dne 6. prosince 2015 do Středy dne 6. ledna 2016 celkem 18 případů neprovedeného seřízení. V návodu pro první vložení baterií je zcela oficiální zpráva o tom, že rádiem řízené hodinybudou seřízeny vždy (tedy i při výměně baterií) v době trvání asi 2 - 8 minut. O tomto zde si dovoluji velice pochybovat viz již moje zmíněné 4 zprávy na počátku téhle mojí 5. zprávy, no ovšem je i pravda to, že jsem ještě baterie nevyměňoval, avšak vzhledem k tomu, že se aniv noci (kdy to mohu zkontrolovat) 18 x seřizování neprovedlo, lze toto směle předpokládat ve dne (o denních službách) tedy docela určitě. Ukázat celý příspěvek

Oznámení - prosba o pomoc. Dobrý den, dnes, tj. v Neděli dne 29. října opět jako každoročně došlo k návratu takzvaného "Letního času" na náš běžný "Středoevropský čas", avšak mi tentokrát opět nebyly moje hodiny seřizované rádiovým signálem seřízeny tak, jako jsem Vás žádal o nápravu již před dvěma lety - v říjnu roku 2015. Pravda, od té doby se to seřizování výrazně zlepšilo, avšak nyní se to bohužel zase zřejmě vrací do těch starých zajetých kolejí, neboť: v měsíci září 2017 mi byly tyto hodiny seřízeny pouze 9 krát, avšak v měsíci říjnu 2017 mi byly naposledy seřízeny již v Sobotu dne 7. října 2017.!!! Nezlobte se na mne, ale toto se mi zdá opravdu příliš dlouho. Nyní se na Vás obracím s prosbou o urychlené seřízení, protože na budíku nemám podobný knoflík pro "Zimní čas" jako je tomu na "Jaře" a nechtěl bych se zbytečně vzdávat možnosti mít ve svém bytě alespoň jeden nejpřesnější čas. Děkuji za pochopení a přeji Vám všechno dobré S pozdravem SOBOL

Datum a čas na obrazovku

Nastavení času a data na obrazovku

Datum a čas na obrazovku

Nastavit na obrazovku čas datum a den

J

Po dlhšom čase nefunguje , dátum a cas