Nastavení BIOSU

při spuštění PC se mi napíše::: WARNING! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail.
Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to
save before quit!

dočetl jsem se že mám vlízt do BIOSU a zkontrolovat nastavení ale když to teda du zkontrolovat nevim co a jak je správně a jak mám v něm nastavit spravne hodnoty pro muj procesor jako je frekvence, násobič tak vás prosím jestli někdo ví jak at poradí

Procesor: Intel Pentium 4 2.60 GHz HT
Základní deska: INTEL D865PERL, P4/i865PE/800/400/a8/SATA/ZK

Odpovědi na otázku

nejdřív vyzkoušej "load defaults"... jestli to pomůže a frekvence procesoru bude odpovídat, máš vyhráno... jestli ne, musíš manuálně nastavit vše, co jsi popsal... je taky možné, že BIOS onen procesor nezná, pak updatovat...

Možná by stálo za to vyměnit baterku na desce.

ty hele, to už si mu rovnou mohl napsat "vem kladivo, šroubovák a pořádně do toho prašti" jestli si neumí poradi s nastavením biosu, pak vyměna baterky pro něbude zas až tak triviální...sice se nezmínil, ale hádal bych, že si ten comp amatérky zbastlil z nově nakoupených dílů... a právě tam by mohl být zádrhel...

má češtin - viz. množství alkoholu v mé krvi popsané v jiné reakci na jiný thread...

Lokomotiva je ale ženského rodu, víš to..?

ne ten komp sem si nesestavoval je koupenej jen pár věcí bylo vyměněno ale nedělal jsem to já ale technici z Mironetu

néé technici, ale "technici"