» Poradna » Ostatní

Nastavení BIOSu - změna pořadí startu nejde měnit

Dobrý den.Bios Lenovo PC stolní - nejde mi měnit pořadí zařízení pro start systému. Na prvním místě je HDD, druhém DVD. Při zasunutí USB Flash disku před zapnutím PC vidím i toto zařízení. Mohu se šipkami pohybovat, ale nejde mi změnit pořadí.Při použití F12 po startu se objeví jen HDD a Setup.Při pokusu změnit pořadí za pomoci + nebo - tlačítek se ozývá jen pípnutí.

Odpovědi na otázku

odomkni si nastavenia ktomu ale musiš zadat vlastne heslo ktore tam ale nemaš preto ti to nejdeeto dokaže len Lenivo

...po přesunutí priority boot na první místo např. Flash disku, stisknout F10 .. tím by se měla potvrdit změna a měl by následovat restart.. ve spodním řádku by měly být informace o tom, jak postupovat při změně.. např. Esc = exit beze změny, F10 = save a exit

ak tam tie ponuky ma ale nejdu menit tak to bude tym heslom ktore treba zadatje na nom ake si da len nech ho nezabudne , tieto pičoviny si presadzuje mrkvosoft aby čo najviac zneprijemnil inštalaciu ineho systemu ako Wista8x secure boot nevyjimaje

..tak ještě jinak:.. v biosu přejdeš pravou šipkou na "boot".. přesouvání priority lze provést klávesami F5, F6.. změna se potvrdí klávesou F10 a následně stisk "enter".. následuje restart

Jak píši, posun má být klávesami "+" a nebo "-", šipkami nahoru dolů se mohu pohybovat ale nejde posouvání. Jiné hodnoty měnit mohu, jen ten boot ne.

Používá se v tomto případě + / - pokud ti to nehraje máš nějakou nemocnou desku. Kup si normální sestavené PC a ne nějaké Lenovo to nech na NB. Běžné desky nemají takové problémy.

Omlouvám se a děkuji všem diskutujícím.Zcela vyjímečně, ale opravdu zcela vyjímečně byla chyba mezi klávesnicí a židlí. Problém byl vyřešen, ale způsob pro jeho trapnost zde nebudu prezentovat.

...o.k.. ..hoď se do pohody a buď rád, že jsi na to přišel.. a i kdybys napsal, jak jsi to vyřešil.. nikdo by ti za to hlavu nerval, že jsi třeba jen zbytečně zmatkoval.. každý nějak začínal..

Klidně můžeš, třeba stejnou chybu dělá někdo jiný a neví si nyní rady.