Nastavení BIOS, nebo závada desky K7N2 Delta2 Platinum

Koupil jsem desku K7N2 Delta2 Platinum + procesor AMD Sempron 2800+. V sestavě mám ještě grafárnu GeeForce MX440 128MB DDR 250MHz, paměti Major brand 2x 256MB DDR 333MHz.HDD Western Digital 120GB 8MB vyrovnávací paměť, zapojeno na IDE0 jako Master, CDRW TEAC zapojen na IDE1 jako Master.Po spuštění počítač správně najde typ procesoru, ale na dalším řádku se objeví hláška, že paměti běží jen na 133MHz.  V dalších řádcích vyhledává připojený hardware: HDD120GB IDE0 Master, CDRW IDE1 Master. V tu chvíli svítí na diodách na S-bracketu kombinace "Floppy disc controller initializing". Toto trvá až neskutečně dlouho (řádově tak skoro 1 minutu). Pak teprve počítač nabootuje.V BIOSU je nastaveno pouze bootování z HDD, mám vypnuté "seek floppy". Jinak vše je nastaveno standardně.Prosím o vaše názory, zda jde jednoznačně o vadu desky, případně napište prosím nějaké rady, návody nastavení BIOSU.Předem díky

Odpovědi na otázku

Paměti by správně měly běžet jen na 166, mas někde špatně nastavené FSB nebo něco podobného. Nastavení frekvencí bývá u každé desky odlišné, je potřeba prostudovat manuál. Co se floppy týče, zkus ji odpojit (vyměnit kabel, vypnout seek při bootu apod)

Díky. Už je to v pořádku. V BIOSU jsem změnil preference u nastavení procesoru a pamětí a změnil poměr mezi frekvencí FSB a pamětí. Teď mi to hlásí že paměti jsou na 166.A ten problémek s floppy, se vyřešil tak nějak sám od sebe. Najednou nic, všechno v pořádku. Asi zasáhla vyšší moc, neumím si to nijak vysvětlit, počítač nabíhá dobře.

S tou FDD jsem měl úplně stejný problém. Booting trval 1-2 minuty, a najednou, asi po čtvrtém bootování mi ta hláška zmizela a bylo to OK.Vyšší moc MSI zasáhla