» Poradna » Počítačové sítě

Nastavení bezdrátové sítě

Dobrý večer,

prosím o pomoc při nastavení bezdtrátové sítě. Chci propojit přes Wi-fi PC vybavené síťovou kartou Edimax EW-7711In a notebook. Na PC je nainstalován systém Win XP, na notebooku Win 7. Síťová karta v PC může pracovat ve dvou režimech, a to jak ve stacionárním, tak i v režimu AP. K tomu slouží i software, ve kterém je možné nastavit parametry sítě jako např. kanál, zabezpečení, MAC filter apod. Bezdrátová síť je tedy vytvořena, dokonce se na ní i s notebookem připojím, ale hlavní účel, kterým je sdílení dat, ne a ne plnit. Mohl by mi prosím někdo pomoci, protože nevím, jak to mám nastavit. Předem díky.

Odpovědi na otázku

A navod (manual) k tomu Edimaxu si cital? Mas to tam popisane dokonca este aj s obrazkami ako nastavit zdielanie.

Asi jste nepochopil podstatu problému. Na manuál jsem se podíval hned na začátku, ale pokud se bavíme o stejném manuálu, který je mj. přiložen ke kartě na CD, tak tam je věnována pouze část nastavení Edimax Wireless Utility. V tom ale není problém, protože zde je vše nastaveno správně. Pokud to ještě uvedu do detailu, jedná se mi o to, zda-li je ještě někde nutné nastavovat IP adresy apod., přičemž mám na mysli už čistě Windows nastavení.

Omlouvám se, ale spíše jsme si neporozumněli. Špatně jsem si vyložil to poslední slovo. Nicméně, v tomto návodu, který jsem dostal na CD, tak o sdílení není ani slovo.

Mal som na mysli zdielanie Internetu. Nastavuje sa to v tej utilite, konkretne Internet Sharing With SoftAP.
Neviem ja mam k dispozicii original anglicky manual v pdf forme a tam to je pekne popisane.
Konkretne je to:
Edimax EW-771_22In_Manual.pdf
Version 1.0 / December, 2009

Vypadla mi tam jednotka, takze je to:
Edimax EW-7711_22In_Manual.pdf

V tom PC musíte nastavit sdílení Internetu, tedy příslušné IP adresy. Čili ovládací panely, nastavení sítě atd.

Jaké je nastavení na tom AP , je tam nějaké DHCP ? nebo máte ip napevno ? máte nazdílené složky ? jak je hledáte ? ve formě \\ipadresa\slozka , nebo jen prohledavanim mist v siti ?

Dobrý večer ještě jednou a díky moc všem za reakci. Ohledně toho manuálu, tak to máme stejný, nicméně fyzicky se lišíme, protože v PC není druhá síťová karta, a proto se ta utilita nespouští, myslím si.

Ohledně samotného AP, tak předpokládám, že DHCP by měl obsahovat, jelikož na notebooku mám nastaveno získávání IP z DHCP. Zatím jsem nasdílel pouze cvičně Obrázky, Hudbu apod., tzn. prakticky tu výchozí možnost. Na sdílené soubory jsem se zkoušel dostat přes místa v síti.