» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nastavení barev?

ZdravímMám tady jeden problém se kterým si neví jedna má kamarádka už nějaký čas rady. Jedná se o to, že ji blbnou nějak barvy respektive u fotek jdou vidět takové hnusné kostičky. Názorná ukázka zde: http://imagelink.cz/images/problem02mcm.jpg Já s edomnívám, že by to mohlo být něco s nastavením barev, ale jelikož já jedu ještě na Vistach a ona má Window 7 64bit, tak se mi to špatně hledá. Nevěděl by někdo a nenapsal mi tu přesný postup opravy? Popřípadně co doinstalovat nebo ták? Pokud fotku vloží třeba do Photoshopu tak ji vyskočí tahle chybová hláška: http://imagelink.cz/images/problemaja.jpgDíky všem za rady...

Odpovědi na otázku

Tohle nevypadá na problém profilu ani montyho ICM ani fotky ICC. To vypadá na problém ovladač > GPU, tam jsou vadná místa. Buď už monty odchází a není schopen některé odstíny zobrazit u ne ISP panelu se to stává, nebo je problém s GPU a neumí již zobrazit vše, co ji posílá ovladač. Testem je, za i jiný program zobrazuje stejnou fotku takto a zda změna expozice či úrovní změní zobrazení.

No když fotku otevřu u sebe na PC, tak je vše v naprostém pořádku a ty zobrazovací chyby tam nejsou vidět. Když ona ať už v čemkoliv tak to má špatné. Takže asi něco přeci jen s grafickou kartou co? Ona teďkoms dva dny dozadu přeinstalovavala Wokna, takže to můžou býti asi i špatné ovladače což? Před tou reinstalací tento problém neměla, takže grafická karta by měla být v pořádku, spíše to bude něco se softwarem. Jinak má noťas s tou klasickou integrovanou kartou ( Intel(R) 4 Series Express Chipset Family ) a já jelikož nemám s touto grafikou žádné zkušenosti, tak nevím kde co hledat a upravovat když tak :/ Je to bída s náma :D

Ovladac je zde (prekvapive na webu Intelu): http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx .

O přeinstalaci (v dotazu) nic nepíšeš, tak šup ať si tam dá správný ovladač!

Tak zkoušeli jsme to nyní, nainstalovat ty ovladače, ale objevila se zvláštní hláška. http://imagelink.cz/images/problem03.jpg Už to mu nerozumím :/ Je to možné? Ještě radši fakt sem vyfotil grafiku že to je vážně ona: http://imagelink.cz/images/problem04.jpg Nevím, zajímavý hlavolam což?

Ještě doplním, jak dlouho pracuje s Photoshopem? Ta hláška nesouvisí s GPU, ale kalibrací barevného pracovního prostoru, proto není PS určen pro amatéra. Nastaven jen automaticky profil IEC, a buď je možné tuto hlášku ignorovat, zakázat přímo v PS nebo nastavit používání barevného prostoru monitoru. Protože toto zařízení HW kalibraci pomocí sondy neumožňuje, tím by si vytvořila vlastní profil, aby to co se zobrazí na jejím PS se i ostatní s také kalibrovaným monitorem zobrazovalo barevně stejně, vč. tisku na tiskárně, jasné?

Aha, nevadi. Na webu vyrobce toho laptopu by mel byt k dispozici ten ovladac ve verzi, ktera nainstalovat pujde.