Nastavení APM u externího HDD

Dobrý den,mám externí box ICY BOX IB-351StU3S s WD Red WD20EFRX 2TB HDD 3.5'', SATA/600 připojen k TV.Po chvíli nečinnosti se HDD vypne. Lze vypnout nastavení APM? V programu Crystal disk info je položka APM neaktivní.

Odpovědi na otázku

A je tam uvedena v okénku "Podporované funkce" ?

V okně podporované funkce je pouze S.M.A.R.T a NCQ.

1. Zkusil bych jiný box, je možné, že se APM v okénku objeví.2. Stejně ale nastavení pomocí CDI by fungovalo jenom na PC kde by běžel CDI.3. Ověřil bych podporu APM pro tento typ disku na webu WD. Funkci lze většinou "zapnout" a nastavit pomocí úpravy firmware disku utilitou (stáhneš na webu WD).4. A konečně, v nastavení TV bývá položka zda disk při nečinnosti uspávat či nikoli - alespoň já to tak u své TV mám (LG).

Že by na to měla vliv TV když box má vlastní napájení?

Uspávanie HDD bude nastavené v tom externom boxe, vypnúť to nepôjde, tá firma robí niekoľko druhov ext. boxov a túto funkciu v nich striedavo podporuje.