» Poradna » Mobily

Našiel som iphone 5

Zdravím. Našiel som Iphone 5. Nemá sim kart. Neda sa zapnuť, chce to pripojenie cez itunes alebo wifi ani jedno nejde a na obrazovke ma bezpečnostne heslo. Da sa to nejako reštartovať aby všetko fungovalo ?

Odpovědi na otázku

Jistě. Hned zítra to zanesete na policii a majitel už se pravděpodobně ozve.

Jen malé počtení k tomuto tématu: https://www.novinky.cz/finance/293670-nasli-jste... Stručně: Trestný čin zatajení věci s sazbou až 8 let. A máte takovou drzost hledat pomoc s trestným činem na internetu? Určitě jste ten telefon chtěl zapnout, aby se našel majitel, že ano?

Pokud se iPhone správně nastaví, tak při nálezu umí zobrazit vzkaz od majitele. Ovšem nesmí si s tím hrát diletant, jako to bylo třeba nedávno v USA s iPhonem umírněného islamisty - to se pak zamkne tak, že už s tím nic neuděláš.

Popravde dakujem za info. Nejedna sa o moj mobil konkretne takže mne je to zcela jedno. Ja som chcel len info či to nejak ide.

Jasně že to není tvůj mobil, když jsi ho našel. Nebo ho našel někdo jiný? Ať jedno nebo druhé, tak to předej na PČR.

Policie má jinou práci doporučuji vám ho zničit nebo nekam do pole nebo rozbít :D

Co je špatného na tom, zapnout nalezený telefon/tablet/aj. Jak jinak bych se rychle dostal k info o majiteli (?) Odpadne povinnost předmět odevzdat kde obce mají úložiště.

Treba tam ma majitel heslo k bankovnimu uctu

Pokiaľ je zamknutý na iCloud, tak ani Restore/DFU ho bez hesla neodblokuje.

iPhony jsou zabezpečeny velmi dobře. Máš dvě možnosti:1) Nechat si to doma jako těžítko a riskovat obvinění z krádeže nebo zatajení nálezu.2) Odevzdat ho na PČR nebo se pokusit najít majitele sám.

Tak tažko na Pčr ked je Slovak

Rozmlať ho a vykašli se na policii

Raděj ho odnes na Policii. Dle OZ by jsi mohl mít i nárok na nálezné - viz §1056: "Nálezné činí desetinu ceny nálezu. Má-li však ztracená věc hodnotu jen pro toho, kdo ji ztratil, nebo pro jejího vlastníka, náleží nálezci nálezné podle slušného uvážení." :)

Urychlene odevzdat na policii.

to v případě podezřeno, že je ním páchán trestný čin a může jít o obecné ohrožení.Pokud ho najde na smetisku, tam zřejmě toto riziko odpadá - nechal bych ho kde je.

"Da sa to nejako reštartovať aby všetko fungovalo ?"Ked vies Apple ID a prislusne heslo k nemu, tak ano. Na vsetko ostatne prides vylucovacou metodou.

já bych s tím udělal "bend test" a dal ho na YT, máš toiž možnost stát se slavným jůtuberem, protože ničení apple věcí je moda!

Já bych ho odnesl policii. Asi to bude telefon nějakého teroristy. Je velice nezvyklé najít telefon (a je zcela jedno že je to iphone), který nemá sim.

Nalezené předměty se odevzdávají na "Ztráty a nálezy". Policie má jiné starosti (papírování). ☺