» Poradna » TV, audio a video

NAS

Zdravimhladam riesenie NASu ktore zvladne prevod filmov do tv v 4K Dolby atmos a DTS:XMam doma tv s HDMI2.1(earc) a k tomu soundbar Sonos Arc.Dlhsiu dobu pozeram na Synology DS218Play/Synology DS220+Hladal som na nete ale ci to je funkcne som skor nenasiel.. Mate niekto osobne skusenosti?Pripadne ake appky v TV pouzivat aby to fungovalo..Dakujem za radyM

Odpovědi na otázku

Tak treba Kodi to prehrat z NASu zvladne normalne pres Sambu a neni potreba aby NAS neco nekam prevadel. Samozrejme musis mit zdroj v danym formatu 🙂 Pokud nemas, tak to nema smysl do toho formatu prevadet, protoze by ti to nic neprineslo…

Lidi resi spise opacny problem. Pokud je zdroj videa - 4K, x265, 10bit.Tam je pak problem poslat kvalitu dolu aby low-end zarizeni zvladlo prehrat.Ty takovy problem nemas.Klasicky to muzes pustit podle typy mutlimedialniho centra pres SMB/NFS/DLNA

Normálně na NAS nahoď Plex server, na televizi klienta a na plex a hotovo. Pokud televize podporuje kodeky použité ve videu, tak se nic převádět nebude. ALE pokud máš film v něčem, co by se muselo převádět, tak tyhle NASy ti to nepřevedou. Na to potebuješ mnohem výkonnější zařízení