» Poradna » Počítačové sítě

NAS Zyxel

Zdravím,mám problém při nahrávání dat (filmů, fotek) na mojí NASku (Zyxel NSA310)...NASku vidim v síti, v pohodě z ní filmy přehrávám, foto čtu atd....ale pokud chci nějaká data na NASku dostat, rozjede se přenos dat a po chvíli zahlásí, že je nedostupná, na NASce se rosvítí oranžová ikona u HDD a nemohu se na ní dostat a nic na ní nahrát...nasku vypnu/zapnu a je opět disk dostupný....co s tímdíky

Odpovědi na otázku

Něco ti tam odchází. V první řade by jsi mohl vzít k ruce manuál a podívat se tam, co symbolizuje rozsvícena oranžová ikona u HDD. Případně reklamace by to mohla opravit.

Já bych to viděl na chybu disku. Rychle bych zazálohoval.

to sem slyšet nechtěl......divný mi je, že cokoliv kopíruju z NASky, tak jde v pohodě...a když kopíruju něco malého na NASku (do 100MB), tak většinou taky v pohodě...

Takhle se mi choval NAS Dlink DNS-323. když byly nakopnuté disky.

na NASce má všechno svítit zeleně, pak je vše OK... pokud ti u některého disku svítí oranžová, tak vem manuál do ruky, rozum do hrsti a řeš to dřív, než bude pozdě